Prezentownik

Peryferia i akcesoria - najciekawsze propozycje na święta

ASUS to nie tylko świetne smartfony, tablety, komputery czy superwydajne karty graficzne. Firma ma w swojej ofercie także akcesoria dla graczy serii Republic of Gamers (ROG) oraz zaawansowane routery. Te produkty firmy ASUS po prostu trzeba poznać.

Wydajne podzespoły i wyposażone w nie komputery - skierowane przede wszystkim dla graczy - muszą być uzupełniane przez odpowiednie akcesoria. Tutaj ASUS  proponuje miłośnikom gier serię Republic of Gamers, która zawiera m.in. wysokiej jakości myszy komputerowe, słuchawki  oraz klawiatury.

Zestawy słuchawkowe Strix DSP i Cerberus

Strix DSP to zestaw słuchawkowy współpracujący z różnymi platformami do gier. Ma neodymowe przetworniki o średnicy 60 mm i pełnowymiarowe heksagonalne poduszki nauszne, które w najszerszym punkcie mają 130 mm. Dobrze dopasowują się do głowy i zapewniają wygodę nawet podczas długiego grania. Słuchawki składają się i są łatwe w transporcie.

Reklama

W zestawie znajduje się stacja audio typu plug-and-play, w której zastosowano technologie Dolby Headphone i Dolby Pro Logic IIx. Odpowiada ona za prawdziwy, trójwymiarowy, 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Wykorzystuje także skuteczną technologię eliminacji szumów otoczenia (ENC).

Inżynierowie firmy ASUS opracowali słuchawki Cerberus tak, aby zapewniały najwyższą jakość dźwięku w każdej sytuacji, zarówno podczas grania, słuchania muzyki i oglądania filmów. Są uniwersalne i mogą być używane niemal z każdym dostępnym obecnie na rynku urządzeniem, od smartfonów i tabletów, poprzez komputery PC i Mac, po konsolę PlayStation 4.

Pełnowymiarowe poduszki na uszy o średnicy 100 mm pokryte zostały skórą poliuretanową i wykonane z miękkiego materiału. Skutecznie izolują szumy z otoczenia zewnętrznego i zapewniają komfort noszenia.

Optyczne myszki dla graczy Strix Claw i Gladius

Myszka Strix Claw powstała z myślą o grach FPS. Jej czujnik optyczny 5000 dpi śledzi ruch jeden do jednego, dzięki czemu jest on bardzo szybko odwzorowywany. Akcesorium wyposażono łącznie w osiem przycisków, a trzy z nich mogą zostać zaprogramowane. Łatwe w obsłudze oprogramowanie umożliwia przeniesienie niektórych ważnych poleceń z klawiatury na myszkę.

Wysokiej jakości japońskie przełączniki Omron D2F-01F zapewniają pełen komfort, niezależnie od tego, jak długo trwa rozgrywka. Myszka jest bardzo ergonomiczna, dzięki czemu nadaje się do różnych stylów grania.

Optyczna, przewodowa myszka dla graczy ROG Gladius odpowiada na potrzeby osób praworęcznych, oczekujących precyzji i wysokiej ergonomii. Ma m.in. gniazdo ułatwiające zmianę przełączników, regulację dpi i czujnik optyczny 6400 dpi, który śledzi ruch z prędkością 200 cali na sekundę przy przyspieszeniu 50 g. Łatwo wpasowuje się we wszystkie rodzaje chwytu myszki, a odczepiany kabel ułatwia jej transport.

Myszka ma łącznie sześć przycisków z opcją programowania. Sprzęgło dpi umożliwia natychmiastowe przełączanie pomiędzy dwoma poziomami czułości - standardowym 1600 dpi do codziennego grania i bardzo wolnym 400 dpi, który ułatwia np. celowanie z broni.

Mechaniczna klawiatura Strix Tactic Pro

Klawiatura mechaniczna przygotowana przez firmę ASUS jest niezwykle wytrzymała i wykazuje szybki czas reakcji. W tradycyjnych klawiaturach może wystąpić tzw. 'ghosting' - niektóre naciśnięcia klawiszy nie są odnotowywane, co zmniejsza precyzję ruchów. Strix Tactic Pro wykorzystuje technologię N-Key Rollover (NKRO) o najwyższej specyfikacji. Rejestrowane jest każde wciśnięcie klawisza, niezależnie od tego ile z nich zostało wciśniętych jednocześnie.

13 łatwo dostępnych klawiszy macro umożliwia ustawienie odpowiednich komend. Dodatkowo klawisze F1-F8 również mogą pełnić funkcję klawiszy macro, co łącznie daje możliwość zaprogramowania 21 komend. Klawiatura ma klawisz nagrywania makr w trakcie gry.

Routery

Router stał się niezbędnym elementem wyposażenia niemalże każdego mieszkania. Nic dziwnego, dzięki niemu można korzystać z bezprzewodowego internetu na wszystkich urządzeniach - laptopach, tabletach, smartfonach i telewizorach. ASUS ma w swojej ofercie kilka szczególnie interesujących propozycji.

W ofercie firmy ASUS dostępny jest bardzo wydajny router, który jako pierwszy na ranku pracuje w trybie 4x4 MU-MIMO, czyli wykorzystuje technologię MIMO dla wielu użytkowników. Model RT-AC87U, bo o nim mowa - jest dwuzakresowy, bezprzewodowy i w standardzie 802.11ac klasy AC2400. W połączeniu z uniwersalnym kształtowaniem wiązki ASUS AiRadar pozwala uzyskać doskonałe osiągi i pokrycie sygnałem, nawet w dużych budynkach i przy korzystaniu z wielu urządzeń jednocześnie. Wysoki poziom zabezpieczeń zapewnia aplikacja AiProtection z oprogramowaniem firmy Trend Micro.

Router RT-AC87U klasy AC2400 w paśmie 5 GHz oferuje prędkość rzędu 1734 Mbit/s. Natomiast w częstotliwości 2,4 GHz technologia Broadcom TurboQAM przyśpiesza połączenie 802.11n z 450 Mbit/s do 600 Mbit/s, przy czym niezbędne jest skorzystanie z kompatybilnych urządzeń, takich jak np.: ASUS PCE-AC681. Łączna, maksymalna, równoległa prędkość przesyłania danych wynosi 2334 Mbit/s.

RT-N18U  to wydajny router Wi-Fi z technologią TurboQAM, portami Gigabit Ethernet, USB 3.0 i 2.0, który sprawdzi się w przy intensywnym korzystaniu z internetu w domu i grach online. Zapewnia łączność bezprzewodową 2,4GHz, prędkość transferu rzędu 600 Mbit/s i pokrycie sygnałem w wielu pomieszczeniach. Ma łatwy w obsłudze interfejs i ułatwiające użytkowanie.

Sercem RT-N18U jest procesor ARM Cortex-A9 taktowany zegarem 800MHz, który odpowiada za szybkie i responsywne działanie. 128 MB pamięci flash i 256 MB pamięci DDR3 RAM zwiększa jego wielozadaniowość i pozwala na jednoczesne działanie 300 000 sesji transferu danych. Router sprawdzi się w zastosowaniach multimedialnych, takich jak: strumieniowanie filmów HD, granie online czy udostępnianie plików. Co więcej, dzięki technologii TurboQAM działa o 33 proc. szybciej niż standardowe urządzenia 802.11n.

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy