W przestworzach

Eviation zaprezentowało luksusowy, elektryczny samolot biznesowy

Firma Eviation pokazała swój nowy, luksusowy elektryczny samolot biznesowy. Na pokład będzie w stanie wejść dziewięć osób, a sama konstrukcja przeleci do 815 kilometrów na jednym ładowaniu. I to jeszcze nie koniec jej możliwości.

Nowy samolot firmy Eviation ma być zupełnie nową strategią na dotarcie do konkretnego grona klientów: bogatych osób zainteresowanych samolotami elektrycznymi. Samolot wspomnianego przedsiębiorstwa będzie w stanie przelecieć do 814 kilometrów na jednym ładowaniu, co jest całkiem niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę jego wielkość.

Za zasilanie samolotu oraz jego poruszanie się będzie odpowiadał specjalnie zaprojektowany silnik Magnix Electric Propulsion Unit. To właśnie ta jednostka będzie odpowiedzialna za stabilną i wydajną pracę śmigła. Prototyp samolotu skonstruowany przez Eviation będzie w stanie przewozić do 9 pasażerów na pokładzie z prędkością przelotową na poziomie nieco ponad 400 kilometrów na godzinę.

Reklama

Na ten moment nie wiadomo, ile dokładnie finalnie będzie kosztował elektryczny samolot od Eviation. Firma w najbliższych latach będzie chciała go jednak wprowadzić do pełnych, komercyjnych operacji.

Czy to się uda? Tego jeszcze nie wiadomo. Konkurencja na rynku samolotów elektrycznych jest bardzo duża.


 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy