Stratolaunch wzbił się w powietrze

Samolot Stratolaunch wystartował po raz kolejny. Jego testy zakończyły się powodzeniem.

W czwartek 29 kwietnia Stratolaunch po raz kolejny wzbił się w powietrze. Wszystko to po prawie dwuletniej przerwie od swojego pierwszego startu. Projekt stworzony przez Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu miał za zadanie zrewolucjonizować świat lotnictwa. Niestety Allen nie doczekał jego startu.

Lotniskowiec Stratolaunch jest napędzany sześcioma silnikami i posiada rozpiętość skrzydeł na poziomie 117 metrów. To więcej niż niektóre boiska piłkarskie. Na swoim Twitterze firma opublikowała film, na którym faktycznie można zobaczyć, iż samolot unosi się w powietrze z portu lotniczego Mojave w Kalifornii.

Reklama

Stratolaunch opisuje swój samolot jako rewolucyjną platformę startową dla pojazdów naddźwiękowych oraz kosmicznych. Całość została zaprojektowana do przenoszenia pojazdów nośnych, które mogą poruszać się z prędkością naddźwiękową.

Pierwotnie Stratolaunch miał pomagać we wprowadzaniu ładunków na orbitę. Firma obecnie koncentruje się na testach i badaniach naddźwiękowych, ale nadal twierdzi, iż chce uczynić dostęp do rpzestrzeni kosmicznym wygodnym, niedrogim i powtarzalnym.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stratolaunch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy