Google nie stworzy broni opartej o sztuczną inteligencję

Od pewnego czasu użytkownicy obawiają się o to, iż amerykański gigant wykorzysta swoją potęgę i technologię do tego, aby stworzyć broń opartą o sztuczną inteligencję. Tak się jednak nie stanie, jednak Google nie rezygnuje ze swoich pomysłów.

Google opublikowało zestaw specjalnych zasad, którymi firma ma kierować się podczas pracy nad sztuczną inteligencją. Amerykańska firma od pewnego czasu współpracuje z Departamentem Obrony w ramach projektu, który ma przełożyć się na stworzenie dronów zdolnych do rozpoznawania ludzi, obiektów i celów militarnych.

W zasadach Google znalazły się jednak punkty, które jasno mówią o tym, iż amerykańska firma nie stworzy żadnej broni opartą o sztuczną inteligencję - wszystkie przyszłe projekty mają być zgodne z normami międzynarodowymi. Współpraca z Pentagonem w ramach Project Maven ma zakończyć się już w 2019 roku.

Reklama

Decyzja Google o stworzeniu dokumentu regulującego prace nad sztuczną inteligencją pojawiła się w odpowiednim momencie. Rządzący oraz osoby odpowiedzialne za rozwój technologii obawiają się bowiem tego, w którym kierunku zmierza AI - i nie ma się temu co dziwić.

Amerykański gigant będzie jednak dalej miał trudny orzech do zgryzienia. Rozwój sztucznej inteligencji na wielu polach jest trudno i bardzo ciężko kontrolować go w systemie zero-jedynkowym. Oby prace mające na celu poprawę naszego życia i komfortu nie poszły w końcu w złą stronę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Sztuczna inteligencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy