Tablet, telefon i notebook na komunię

Sony Xperia S - pierwsze wrażenia

Niecałe dwa tygodnie temu współpraca japońsko-szwedzkiego duetu dobiegła końca. Nową erę smartfonów Sony otwiera model Xperia S - urządzenie z najwyższej półki, oparte na systemie Android.

Oficjalną prezentację miał w połowie stycznia, a już od kilku dni gościmy go w naszej redakcji. Przed opublikowaniem szczegółowego testu chcieliśmy podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami.

Telefon w rzeczywistości prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Oryginalne i modne wzornictwo podkreśla przezroczysty, podświetlany element oddzielający ekran od pozostałej części obudowy. Bryła jest dość duża, ale dobrze wyprofilowana, dzięki czemu świetnie leży w dłoni.

Ogromne wrażenie robi ekran - 4,3 cali w połączeniu z rozdzielczością HD, 720 x 1280 pikseli, dają świetny efekt. Producentowi udało się uzyskać gęstość pikseli na poziomie 342 ppi, czym przewyższa Retinę z iPhone'a 4. Nie mogło zabraknąć również technologii Sony Mobile BRAVIA Engine znanej z poprzednich modeli. Wszystkie te parametry sprawiają, że czytanie tekstu, przeglądanie stron internetowych czy korzystanie z multimediów jest niezwykle komfortowe i cieszy oczy.

Reklama

W kontekście specyfikacji nie można zapominać o świetnym aparacie 12 Mpix z wieloma ciekawymi funkcjami, wydajnym dwurdzeniowym układzie oraz 32 GB wbudowanej pamięci na dane. Pewien niedosyt pozostawia Android 2.3, ale za kilka tygodni zostanie on zaktualizowany do wersji 4.0. Na pocieszenie producent dodał wiele własnych narzędzi, które ułatwiają i umilają korzystanie z urządzenia. Szczegóły znajdziecie jednak w teście, który opublikujemy już wkrótce.

Krótkie podsumowanie

Nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Telefon zachwycił całą redakcję i z pewnością zachwyci również was. Jest na pewno jedną z najciekawszych tegorocznych propozycji - nawet na tle niezaprezentowanych jeszcze nowości z targów MWC 2012. Sony rozpoczęło swoją solową działalność w segmencie smartfonów od naprawdę mocnego uderzenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Xperia | Sony | Sony Xperia S

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy