Tablet, telefon i notebook na komunię

Test Acer Iconia Tab A510

Czy tablet Iconia Tab A510 wyróżnia się czymś nadzwyczajnym na tle innych tego typu urządzeń?

Acer nie ignoruje rynku tabletów. Na Mobile World Congress 2012 jako jeden z pierwszych zaprezentował urządzenie z czterordzeniowym układem Nvidia Tegra 3. Stanowi ono tym samym poważną konkurencję dla mocnych Asusów i nieco słabszych Samsungów. Tym bardziej, że producent zaktualizował jego system operacyjny do Androida 4.0, z czym wyraźnie nie radzą sobie jego rynkowi rywale.

Wygląd i wykonanie

A510 ma klasyczny wygląd - czarną ramkę wokół ekranu i delikatnie zaokrąglone krawędzie. Na górnym brzegu znalazły się kontroler głośności i przesuwany element blokady ekranu. Nie zabrakło również portów micro USB i HDMI. Pod zaślepką producent ukrył slot karty pamięci. Z lewej strony znajdziecie natomiast przycisk power.

Reklama

Tworzywo z którego wykonano tylną część obudowy ma delikatnie pofalowaną powierzchnię i jest antypoślizgowe. Dzięki niemu urządzenie nie zsunie się z gładkiej i pochylonej powierzchni.

Obudowę nowej Iconii wykonano z plastiku - twardego i odpornego na zarysowania. Tablet jest jednak dość ciężki i może zmęczyć ręce przy dłuższym użytkowaniu.

Ekran i specyfikacja

Wyświetlacz to zdecydowanie najsłabszy element urządzenia. Moja opinia dotyczy odwzorowania kolorów, które są blade i nijakie oraz ostrości. Rozdzielczość 1280 x 800 pikseli nie gwarantuje niestety pozbawionego widocznych pikseli obrazu. Z podobnym problemem boryka się jednak wiele dostępnych na ryku tabletów.

Pozostałe elementy wyposażenia zasługują na same pochwały. Czterordzeniowy układ Tegra 3 o taktowaniu 1,3 GHz zapewnia płynne działanie nawet najbardziej wymagających gier. Podobnie jest z pracą systemu. Działa on szybko i płynnie, na co ma wpływ również nowy Android. Wsparciem dla Tegry jest 1 GB pamięci RAM, czyli standard w obecnych urządzeniach. Do dyspozycji użytkownika oddano 32 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej. Wielu użytkowników z pewnością ucieszy obecność slotu kart micro SD.

Acer umieścił w swoim tablecie baterię o pojemności 9800 mAh. Zapewnia ona około 10 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem. Jeżeli będziecie korzystać z niego wieczorami - do posiedzenia przy grach lub wertowania stron internetowych - tablet poprosi o naładowania po około 3 dniach. Sam proces uzupełniania energii trwa długo.

Oprogramowanie

Acer Iconia Tab A510 działa pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, co pozytywnie wpływa na ogólny komfort pracy. Producent zdecydował się jednak na dodanie własnego interfejsu użytkownika. Objawia się on obecnością charakterystycznego kołowego menu ze skrótami do najważniejszych aplikacji. Pojawia się ono na ekranie blokady, a w każdym momencie można je wywołać dotykowym przyciskiem - kropką - umieszczoną pomiędzy przyciskami systemowymi, a zegarem.

Od 16 kwietnia do 13 sierpnia 2012 roku (do momentu zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie) użytkownicy posiadający tablet w wersji z logo Olimpijskim będą mogli bezpłatnie korzystać z aplikacji Eurosport Player. Gwarantuje ona dostęp do 13 godzin dziennie bezpośredniej transmisji z kanału Eurosport.

Podsumowanie

Nowa Iconia to sprzęt bardzo solidny - zarówno w kwestii wykonania, jak i specyfikacji. Duży ekran w połączeniu z wydajnym układem pozwoli cieszyć się multimediami w wysokiej jakości i wymagającymi grami. Pewien niedosyt pozostawia jakość wyświetlanego obrazu. Miłym zaskoczeniem jest natomiast pojemna bateria i dodatkowe elementy oprogramowania dodane przez producenta.

A510 w wersji olimpijskiej można kupić już za 1750 zł.

PLUSY:

+ wykonanie,

+ antypoślizgowa obudowa,

+ czterordzeniowa Tegra 3,

+ pojemna bateria,

+ dodatki olimpijskie.

MINUSY:

- waga urządzenia,

- jakość wyświetlanego obrazu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy