Tablet, telefon i notebook na komunię

Test Acer Iconia Tab W700 - tablet zamiast laptopa

​Acer Iconia Tab W700 był jednym z pierwszych tabletów pracujących pod kontrolą Windowsa 8 na polskim rynku. Do dziś jest jedną z najlepszych konstrukcji w swoim segmencie.

Acer Iconia Tab W700 nie jest typowym "iPad-killerem". Termin ten, którym jeszcze jakiś czas temu określano niemal wszystkie tabletowe nowości na rynku, do W700 po prostu nie pasuje. Ze względu na oddzielną klawiaturę  Bluetooth, urządzeniu bliżej do ultrabooka niż klasycznego tabletu. Stanowi to jedną z głównych zalet sprzętu, który dla wielu może okazać się godnym substytutem peceta.

Inny niż wszystkie

Pod kątem jakości materiałów budujących Acera Iconia Taba W700, do tabletu nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Obudowa urządzenia wykonana jest ze stopu aluminium z matowym wykończeniem, które sprawiają, że całość prezentuje się elegancko. Spasowanie poszczególnych elementów bryły jest prawidłowe, a sprzęt jest przyjemny w dotyku. Tablet mierzy zaledwie 12 mm grubości i waży 925 gramów. Niektórych może irytować błyszczący charakter matrycy W700, ale chcąc zapewnić jak najlepsze odwzorowanie kolorów, producent musiał zdecydować się na taki krok.

Na ogromną pochwałę zasługuje wyświetlacz W700. Ma on przekątną 11,6 cali i pracuje z rozdzielczością 1920 na 1080 pikseli. Odwzorowanie kolorów, kontrast i maksymalna jasność są znakomite - komfort oglądania filmów na W700 jest równie wysoki jak na dużo droższych laptopach.

Reakcja panelu na dotyk jest właściwa, choć są momenty, w których sprzęt nie odpowiada od razu - szczególnie gdy mamy choć odrobinę wilgoci na palcach. Pomijając ten drobny mankament, tablet Acera aż chce się dotknąć! Przestrzeń robocza jest rozsądnie zagospodarowana, układ kafelków Windowsa 8 przejrzysty, a interfejs dobrze skaluje się w dół.

Reklama

Laptopowe serce i dusza

Acer Iconia Tab W700 jest napędzany przez wykonany w 22-nanometrowej technologii procesor Intel Core i3-3217U o taktowaniu 1,8 GHz (Ivy Bridge) wspomagany przez 4 GB pamięci RAM. Za wrażenia graficzne odpowiada zintegrowana karta Intel GMA HD 4000. Na prywatne dane użytkownik ma co najmniej 64 GB przestrzeni dyskowej.

Decydując się na zakup W700 trzeba jednak być czujnym, gdyż w wielu polskich sklepach (X-Kom, Saturn, MediaMarkt) są dostępne modele tabletu z przestarzałymi podzespołami - intelowskimi układami Sandy Bridge poprzedniej generacji. Między Ivy Bridge a Sandy Bridge jest nie tylko kolosalna różnica w wydajności, ale i poboru energii, co przekłada się na żywotność baterii.

Tablet Acera działa pod kontrolą Windowsa 8 Pro, który znakomicie spisuje się zarówno przy obsłudze urządzenia dotykiem, jak i z wykorzystaniem dołączonej do zestawu fizycznej klawiatury Bluetooth. Zarówno zwolennicy klasycznego pulpitu Windows, jak i maniacy dotyku powinni być zadowoleni.

Zamiast laptopa

Acer Iconia Tab W700 to bardzo dobry tablet, który może posłużyć jako pełnokrwisty zamiennik komputera mobilnego. Hybrydowy charakter urządzenia sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Niestety, wciąż odstraszać może cena W700, która na polskim rynku nie spada poniżej 2700 zł.

Plusy:

+ solidna konstrukcja;

+ bardzo dobry ekran;

+ fizyczna klawiatura Bluetooth w zestawie;

Minusy:

- błyszczący charakter ekranu;

- nieporęczny rozmiar;

- wysoka cena jak na polskie warunki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ivy Bridge | intel | Windows 8 Pro | tablet z Windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama