Tablet, telefon i notebook na komunię

Test Archos 79 Platinum - tablet po francusku

Testujemy kolejny tablet w przedziale pomiędzy 500 a 600 zł. Tym razem jest to urządzenie francuskiego producenta Archos. Czy tablet Archos 79 Platinum wyróżnia się w jakikolwiek sposób?

Tablet Archos 79 Platinum nie różni się wyglądem od innych tego typu mobilnych urządzeń z ekranem o przekątnej 7,85 cala. Francuski producent wzorował się na iPadzie mini. Archos, chociaż ma plastikową obudowę, jest wykonany solidnie. Jedyne, co może być uznane za nietypowe, to umieszczenie ekranu - producenci zachowali odstęp pomiędzy ekranem na szybką go chroniącą. W innych tabletach nie ma takiej wolnej przestrzeni, przez co - przez chwilę - wydaje się, że ekran "wpadł" do środka i coś jest nie tak. To błędne przeświadczenie. Wszystko jest okej - a decyzja Archos jest taka, a nie inna. Jednym się to może spodoba - innym nie.

Reklama

Reszta nie zaskakuje - tablet ma wyjście miniHDMI, przyciski do zmiany poziomu głośności, przycisk reset, port microUSB, slot na kartę microSD, wyjście Jack oraz osobne wejście na ładowarkę. Trochę szkoda, bo większość tabletów z tej półki cenowej, jakie zadebiutowały w tym roku, sprzęt ładujemy przy pomocy kabla microUSB, a nie osobnej ładowarki. Trzeba się przyzwyczaić. Sprzęt ma grubość 8 mm i waży 366 g. Nie zabrakło dwóch kamerek - z przodu i z tyłu. Model testowany korzysta tylko z WiFi.

Możliwości

Ekran Archos 79 Platinum został wykonany w technologii IPS, ma rozdzielczość 1024 na 768 pikseli. Jest on poprawny - nie ustępuje konkurencji w tej samej cenie. W środku znajdziemy 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1.6 GHz i procesor graficzny Mali 400. Raz jeszcze - to typowa specyfikacja. Potwierdza to 1GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej oraz Android 4.2. Archos zrezygnował z dużej ilości własnego oprogramowania preinstalowanego na tablecie. Na start dostajemy m.in. ich własną aplikację obsługującą multimedia (Archos Media Center). Ale to nic nadzwyczajnego. Nie ma problemu - od tego przecież jest Google Play.

W praktyce

Tablet podczas testów był wykorzystywany do przeglądania internetu, korzystania z aplikacji multimedialnych (oglądanie filmów, serwisu YouTube), grania (m.in. najnowsza część serii "Hitman") oraz do pracy z niektórymi aplikacjami biurowymi. Wszystkie sprawdzone aplikacje oraz gry działały dobrze - tablet ani razu się nie zawiesił. To ostatnie nie jest takie oczywiste w przypadku Androida. W benchmarku Quadrant Standard Edition, Archos 79 miał wynik 5118 punktów. To średni wynik tego typu urządzeń. 

Jak ma się bateria? Oferuje to około 5-6 godzin pracy, 3-4 godzin oglądania filmów lub 3 godzin grania. Po raz kolejny musimy się powtórzyć i napisać - to standardowy wynik. Wszystko w normie.

Podsumowanie testu Archos 79 Platinum

Testowany tablet kosztuje około 549 zł - wpisując się w cenowy trend tego typu sprzętu. To udane urządzenie. Osoba zastanawiająca  się nad wyborem tabletu w tym przedziale cenowym ma ogromy wybór - Archos może być jednym z takich urządzeń. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tablety | tani tablet android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama