Tablet, telefon i notebook na komunię

Test LG Swift L7 - z dużym ekranem

Czy LG Swift L7 to kosztujący mniej niż 1000 zł smartfon, który chce zaoferować to samo, co jego drożsi bracia. Czy ta sztuka się udała? Odpowiedź w naszym teście.

Smartfony w przedziale cenowym między 750 a 950 złotych robią coraz większą furorę w Polsce. LG Swift L7 należy właśnie do tego segmentu i na samym początku możemy już zdradzić, że trafia on do czołówki urządzeń tego typu.  

Pierwszy kontakt

Wygląd LG Swift L7 jest wzorowany na rodzinie telefonów Black Label, powstałych we współpracy z domem mody Prada. Dzięki temu urządzenie prezentuje się dobrze, z pewnością przywodząc na myśl droższe modele. Dobre wrażenie szczególnie poprawia wykorzystanie w obudowie metalowych detali. Warto podkreślić, że ekran ma przekątną 4,3", czyli wybija się ponad przeciętną w tym segmencie. Wspomniany ekran o rozdzielczości 480 na 800 pikseli (LCD WVGA) rzeczywiście jest dobry. Jak na model za taką cenę - można go uznać za bardzo poprawny. Także pozostałe elementy specyfikacji (wymienione na dole testu) nie wykraczają poza standardy. Już na starcie telefon ma zainstalowany system Android 4.0, co należy uznać za plus. Natomiast przygotowana przez LG nakładka na system (LG  UI 3.0), która zmienia jego wygląd, nie zachwyca - lepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie oryginalnego wyglądu systemu. Następstwem zainstalowanego oprogramowania LG jest to, że telefon sprawdzi się doskonale jako m.in. odtwarzacz filmów w formacie DviX/XviD.

Dalsze testy

Podobnie jak w innych modelach za mniej niż 1000 złotych, aparat robi "tylko" poprawne zdjęcia (najlepsze, oczywiście w trakcie dnia). Niestety, rejestracja materiałów wideo oferuje jedynie rozdzielczości 640 na 480 pikseli w 19 klatkach na sekundę. Zatem taki rezultat nadaje się  tylko do zastosowań podstawowych.

Bateria w tym modelu pozwala na standardową dla smartfonów z tego segmentu pracę wynoszącą mniej niż dobę bez konieczności ładowania - pod warunkiem, że nie wykraczamy poza typowe ramy codziennego wykorzystania telefonu. Specyfikacja sprawa, że L7 dobrze radzi sobie z aplikacjami komunikacyjnymi, przeglądaniem internetu czy mniej zaawansowanymi graficznie grami. Nie należy spodziewać się osiągów bardziej zaawansowanych modeli, ale nie oto tu przecież chodzi. Telefon ma slot na karty microSD (co ostatnio nie jest standardem we wszystkich modelach smartfonów).

Reklama

Werdykt

Jak napisaliśmy na początku, LG Swift L7 to bez wątpienia jeden z najciekawszych obecnie smartfonów za 750 do 950 złotych w Polsce. O jego zakupie  powinny szczególnie pomyśleć osoby, które chcą duży, dobrze wyglądający smartfon. Na pewno jest to alternatywa dla zbliżonych cenowo Samsung Galaxy Ace 2, Huawei Ascend G300, Sony Xperia U czy HTC Wildfire C. 


Podsumowanie: Dobrze wyglądający smartfon za rozsądną cenę - jeden z najlepszych tego typu modeli na rynku

PLUSY

+ Duży ekran,

+ Dobre wykonanie,

+ Android 4.0.

MINUS

- przeciętna jakość rejestracji materiałów wideo,

- nakładka LG  UI 3.0 (kwestia gustu).

LG Swift L7 (P700) - specyfikacja

System operacyjny Android 4.0
Procesor Qualcomm Snapdragon 1GHz
RAM 512 MB
Ekran   4,3”, WVGA (800x480 pixeli)
Kamera 5.0 MP
Transmisja danychGSM/EDGE, UMTS 1, UMTS 2: WCDMA, HSDPA                                 
Pamięć 4GB
Wymiary 125.5 x 67 x 8.7 mm
Bateria1700 mAh
Waga122 g
Cena Około 750 do 900 zł
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon do 1000 zł | Tani smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama