Tablet, telefon i notebook na komunię

Test smartfonu z Tesco - Op3n Dott

Testujemy niedrogi smartfon Op3n Dott, który można kupić w sieci hipermarketów Tesco. Czy to dobry pomysł na prezent?

Smartfon Op3n Dott prezentuje się poprawnie, przypominając trochę urządzenia Microsoft Lumia z Windows Phone. To dobre podejście. Jak na standardy niedrogich smartfonów, całość została wykonana nieźle. Sprzęt waży 145 g. Ma 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 540 na 960 pikseli. Jakość ekranu jest dobra, szczególnie kolory. Przy takiej przekątnej ekranu przygotowana rozdzielczość i ppi (245) prezentują się dobrze.

Co potrafi?

Smartfon został wyposażony w 4-rdzeniowy procesor 1,3 GHz MediaTek oraz układ graficzny Mali-400 MP i 1 GB pamięci RAM. To niezła kombinacja, która daje nam gwarancje poprawnego działania aplikacji, średnio zaawansowanych graficznie gier oraz internetu. Smartfon Op3n Dott nie wybija się ponad "średnią krajową" niedrogich telefonów - ale to dobra informacja. W środku znajdziemy system operacyjny Android 4.4 KitKat.Telefon ma tylko 8 GB wbudowanej pamięci - trzeba będzie korzystać z karty microSD.

Reklama

Telefon zostały wyposażony w aplikacje dające dostęp do bazy filmów, książek i serwisów internetowych.  Launcher i nakładki zostały stworzone na potrzeby Op3n Dott. Interfejs prezentuje się nieźle i, co najważniejsze, nie jest inwazyjny.

Co jeszcze?

Telefon z Tesco ma 2 aparaty - 5 mpx z tyłu i 2 mpx z przodu. Nie ma co liczyć na wybitne zdjęcia - to nic więcej niż "średnia krajowa". Sprzęt ma baterię o pojemności 1700 mAh - wystarczy na dzień bez ładowania.  Dzięki możliwości zamontowania 2 kart SIM.

Podsumowanie

Op3n Dott nie wyróżnia się na tle innych niedrogich smartfonów. Ale nie ma w tym nic złego. To poprawne urządzenie. Na rynku nie brakuje urządzeń w tej cenie. Decyzja zatem należy do osoby szukającej taniego telefonu.

Smartfon kupimy za 399 zł

Krótka specyfikacja:

- Procesor Quad Core  MediaTek
- Ekran 4.5" QHD IPS - 540×960
- Układ graficzny Mali-400 MP
- Dysk twardy 8GB
- 1 GB RAM
- Aparat 5mpx
- Aparat przedni 2mpx

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tani telefon | smartfon na święta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy