Tablet, telefon i notebook na komunię

Test tabletu LG G Pad 8.0 4G

LG G Pad 8.0 4G to kolejna tabletowa nowość, która już wkrótce pojawi się w sprzedaży w Polsce. Jak sprawuje się w codziennym użytkowaniu? My mieliśmy już okazję to sprawdzić.

Wykonanie

Nowy 8-calowy G Pad ma konstrukcję typu unibody, co oznacza świetne i solidne wykonanie. Cały przedni panel wypełnia tafla szkła, pod którą kryje się wyświetlacz. Tylna część to gumowany plastik pozbawiony jakiejkolwiek faktury. Jestem fanem takiego materiału, ponieważ świetnie leży w ręce i jest odporny na uszkodzenia. Tablet ma kompaktowy rozmiar, ale jednocześnie niemałą masę.


Na górnej krawędzi znajduje się wyjście słuchawkowe oraz zaślepka chroniąca sloty karty pamięci oraz SIM, ponieważ testowane przeze mnie urządzenie to wariant 4G.        

Reklama

Ekran i napęd

Pod względem wyposażenia tablet reprezentuje raczej średnią półkę. Ma 8-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli, a więc troszkę zbyt małej, przez co obraz nie jest idealnie ostry. Dobrze odwzorowuje kolory, ale średnio radzi sobie w pełnym słońcu. LG jest jednak usprawiedliwione ceną, ponieważ za Full HD i wyżej trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy układ Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz ze wsparciem w postaci układu graficznego Adreno 305 i 1 GB pamięci RAM. Taka specyfikacja powinna okazać się wystarczająca dla niezmodyfikowanego systemu Android, jednak nakładka LG jest już dla niej niestety za ciężka. Tablet wyraźnie zwalnia.

Bateria i aparat

Spadki wydajności G Pad 8.0 4G wynagradza czasem działania na baterii. Ogniwo o pojemności 4200 mAh może zasilać tablet z kartą SIM - a więc stale połączony z siecią - przez 2-3 dni.


Wielu użytkowników tabletów korzysta z ich aparatów, więc nie można pominąć tematu 5 Mpix matrycy z G Pada 8.0 4G. Z jej pomocą zrobimy zaskakująco poprawne zdjęcia - pod warunkiem, że sprzyja nam pogoda. Przy mniejszej ilości światła lub po zmroku jest zdecydowanie gorzej, ale pamiętajmy, że aparat w tablecie do tylko dodatek, a nie jeden z kluczowych elementów.

Oprogramowanie

Całość działa pod kontrolą systemu Android 4.4 ze wspomnianą nakładką producenta. Poza oczywistymi funkcjami oprogramowania LG dodało od siebie kilka ciekawych rozwiązań. Mamy Konck Code, czyli indywidualny wzór stuknięć, którym odblokowujemy ekran. Jest także Dual Window dzielący ekran, aby można było wygodnie korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie.

Podsumowanie

LG G Pad to solidne, aczkolwiek przeciętnie wyposażone urządzenie. Jest dobrze wykonany i ładnie się prezentuje. Ekran ma trochę zbyt niską rozdzielczość, a podzespoły nie do końca radzą sobie ze źle zoptymalizowanym oprogramowaniem. Ogromny plus należy się jednak za dobry czas pracy na baterii.

Na dokładkę dostajemy 4G, skąd zresztą bierze się jego cena - około 900 zł, chociaż warto podkreślić, że urządzenie będzie sprzedawane - przynajmniej na razie - tylko przez operatorów. Przy dwuletniej umowie i 90 zł miesięcznego zobowiązania zapłacimy za nowego G Pada 8.0 4G symboliczne kilka złotych.



Specyfikacja techniczna tabletu LG G Pad 8.0 4G:


Ekran: 8.0-calowy IPS (1280x800 / WXGA)

Procesor: Snapdragon 400 1.2 GHz Quad-Core

Pamięć: 16 GB eMMC / 1 GB RAM / microSD

Kamera: tylna 5 MP / przednia 1,3 MP

Bateria: 4200 mAh

Wymiary: 210,8 x 124,2 x 9,9mm

Waga: 344 g

Łączność: Wi-Fi / 4G LTE

Kolor: czarny / biały

Inne: QPair 2.0 / Touch & Shoot / Gesture Shot / Smart Keyboard / KnockCode

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama