Cyfrowy Polsat nie ma w planach kanału UHD

Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat, zapytany podczas konferencji prasowej., czy platforma szykuje kanał UHD, powiedział, że nie. Co więcej, dodał, że nie zmieni się to w najbliższym czasie. Cyfrowy Polsat ogłosił swoje wyniki finansowe i operacyjne za trzeci kwartał 2016 roku. Za jedno ze swoich największych osiągnięć w tym czasie podał wzrost liczby usług kontraktowych do ponad 13 mln.

Stanowisko Cyfrowego Polsatu dotyczące uruchomienia kanału 4K jest zatem na chwilą obecną niezmienne w porównaniu z tym sprzed kilku miesięcy. Przypomnijmy, że w wydaniu magazynu SAT Kurier 3-4/2016 znalazł się komentarz Dariusza Działkowskiego, członka zarządu ds. technicznych spółki Cyfrowy Polsat, w którym zaznaczono, że operator "z dużym zainteresowaniem obserwuje rozwój technologii UHD, ale na tym etapie bardzo trudno jest ocenić, kiedy to rozwiązanie będzie powszechne, a jego masowe wprowadzenie ekonomicznie uzasadnione".

Dodatkowo podczas konferencji poinformowano, że kanał Super Polsat wystartuje w grudniu bieżącego roku lub styczniu 2017 roku. Zastąpi on stację Polsat Sport News. Polsat Docu wystartuje nieco później, a Polsat X na razie nie ruszy. "X" w nazwie pochodzi o słowa "extreme" - nie będzie to kanał erotyczny, tylko stacja o charakterze uniwersalnym.

Janusz Sulisz/Anita Kaźmierska

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: Ultra HD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy