LG SUPER UHD ze sztuczną inteligencją

LG zaprezentowało najnowszą linię telewizorów LG Super UHD 4K. Debiutujące modele zostały wyposażone w technologię sztucznej inteligencji LG ThinQ AI, która rozpoznaje język polski - jako pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku. Dodatkowo nowe odbiorniki mają najnowsze matryce z nanocząsteczkami i specjalnym podświetlaniem ekranu.

Dzięki funkcjom sztucznej inteligencji wbudowanym w telewizory LG, użytkownicy mogą za pomocą poleceń głosowych wypowiadanych bezpośrednio do mikrofonu pilota, korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje najnowszy, zaawansowany asystent głosowy. Inteligentne sterowanie mową oraz współpraca z dodatkowymi urządzeniami zostały zapewnione dzięki opracowanej przez LG technologii uczenia się DeepThinQ, wykorzystującej przetwarzanie języka naturalnego (NLP).

Ponadto wyszukiwanie współpracuje z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG) dostępnym z sygnałem telewizji naziemnej podłączonej do gniazda antenowego telewizora. Od teraz możemy poprosić telewizor o wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu bez konieczności podawania określonej godziny, czy nawet wyszukiwać ścieżkę dźwiękową lub informacje o aktorach grających w oglądanym filmie bez podawania jego nazwy. Telewizor sam przeanalizuje informacje zawarte w przewodniku telewizyjnym i wykona polecenie swojego właściciela.

Reklama

Jakość obrazu

Telewizory LG SUPER UHD wyświetlają zaawansowany obraz z głęboką czernią, bogatszymi detalami w cieniach, precyzyjnymi kolorami i szerokimi kątami widzenia. To wszystko za sprawą zastosowania matrycy Nano Cell najnowszej generacji. Prawdziwie kinowe przeżycia w salonie zapewnia technologia Dolby Vision, oraz zaawansowany standard HDR firmy Technicolor, który jest nowością na 2018. Telewizory LG obsługują również formaty HDR10 Pro i HLG Pro, dzięki czemu podczas wyświetlania treści, dane przetwarzane są dynamicznie scena po scenie, co z kolei daje widzom bardziej szczegółowy i wierniej odwzorowany obraz. Podobnie jak w tegorocznych OLED-ach, LG Super UHD 4K również korzystają z technologii dźwięku Dolby Audio.

W tym roku istotną nowością w telewizorach LG SUPER UHD jest zastosowanie pełnego podświetlenia matrycy z lokalnym wygaszaniem (Full Array Dimming). W przeciwieństwie do horyzontalnych linii podświetlenia krawędziowego LED, technologia Full Array Dimming kontroluje indywidualnie poszczególne obszary podświetlenia. Dzięki temu został udoskonalony poziom czerni i współczynnik kontrastu przybliżając tym samym jakość obrazu do tej stosowanej w standardzie OLED.

Dostępna przekątna ekranu i data premiery

Seria telewizorów LG Super UHD to trzy modele: SK9500, SK8500 oraz SK8000 wyposażone w technologię ThinQ AI  i dostępne są w rozmiarach od 49 do 75 cali. Modele te będą dostępne w polskich sklepach w kwietniu 2018.

Dokładne ceny nie zostały podane.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: LG | 4K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama