Przekaz 4K z Formuły 1 - GP Singapuru

Hinduska spółka Tata Communications stała się pierwszą firmą, która zapewniła transmisję na żywo w Ultra HD 4K z wyścigów Formuły 1. Transmisja na żywo była realizowana z treningów w ramach GP Singapuru (miniony weekend). Sygnał był dostarczany przez sieć światłowodową Tata Communications do Technical HQ Formula One Management (FOM) w Biggin Hill w Wielkiej Brytanii. Pokaz obejrzała grupa wybranych nadawców.

4K daje niesamowitą jakość obrazu, ale jednocześnie wymaga dużej przepustowości. Zazwyczaj Tata Communications zapewnia 120 Mbit/s dla JPEG 2000. Podczas pokazu w Biggin Hill, Tata Communications dostarczyło 480 Mbit/s, co możliwe jest tylko drogą światłowodową.

John Morrison, dyrektor techniczny zarządu, powiedział: - Formula One jest szczytem nowoczesnej technologii i zapewnia najlepszą wizytówkę dla innowacji. 4K to nowa technologia, która mogłaby mieć ogromny potencjał jeśli chodzi o transmisje sportowe. Koncentrujemy się na tym, by dać fanom F1 najlepsze wrażenia, dlatego jesteśmy zadowoleni, że w 4K wspiera nas Tata Communications.

Reklama

Janusz Sulisz

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: 4K UHDTV | full hd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy