Ultra HD 4K

Saphi - smart TV stworzone dla telewizorów marki Philips

Niektóre dostępne w Europie telewizorki marki Philips korzystają z platformy smart TV przygotowanej specjalnie dla modeli producenta TP Vision, właściciela marki Philips TV. Czym charakteryzuje się platforma smart TV Saphi?

Zespół inżynierów Philips TV zaprojektował od podstaw platformę, która ma uprościć działanie platformy smart TV, dostarczając użytkownikom tego, czego szukają najczęściej. W ten sposób widzowie mogą w łatwy sposób korzystać z zasobów takich platform jak Netflix, Player czy Ipla, przeglądać internet czy odtwarzać materiały na YouTube. 

Reklama

Lista aplikacji dostępnych na platformie Saphi, która swoją nazwę wzięła od słowa sapphire czyli szafir, nie kończy się na tych wymienionych wyżej. Znaleźć można też takie pozycje jak Deezer, Tuba.fm i wiele innych. Saphi wyposażono także w przeglądarkę internetową oraz player do odtwarzania multimediów z pamięci masowej. 

Menu Saphi składa się z trzech poziomów. Pierwszy dzieli się na poszczególne sekcje, w których użytkownik znajdzie m.in. źródła sygnału, aplikacje, ustawienia. Kolejny poziom w układzie kafelkowym pozwala na odnalezienie interesującego tematu czy funkcji, a na ostatnim można zobaczyć podgląd dla wybranych aplikacji, np. rekomendowane treści VoD. 

Telewizory działające na platformie Saphi pozwalają również na odtwarzanie treści z zewnętrznych nośników. Tradycyjnie, po podłączeniu urządzenia za pomocą kabla, ale też bezprzewodowo poprzez Miracast. To standard, dzięki któremu możemy powielić obraz z urządzenia mobilnego na ekranie telewizora, korzystając z Wi-Fi.

Platforma Saphi dostępna jest w modelach z serii 5000 i 6000 wprowadzonych na rynek w latach ubiegłych. W kolekcji telewizorów Philips na rok 2019 platformę znajdziemy w modelach 6504/6554, 6704/6754 oraz 6804. 

Urządzenia zaczną pojawiać się w sprzedaży od czerwca tego roku, w cenach rekomendowanych zaczynających się od 1799 do 4999 zł. Ceny będą zależały od wybranego modelu i przekątnej ekranu.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Telewizor Philips | Smart TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama