Francja: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFROMACJE]

Francja to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie /123RF/PICSEL

Wakacje we Francji - wyśmienite wina, doskonałe sery, klimatyczne kafejki - to właśnie między innymi z tym kojarzy się nam Francja. Trzeba jednak pamiętać, że to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów Europy, mający mnóstwo do zaoferowania dla odwiedzających go turystów z całego świata.

 Zapierające dech w piersiach Alpy i szusowanie na nartach, czy może Lazurowe Wybrzeże z pięknymi plażami i niepowtarzalnym klimatem malutkich miasteczek? We Francji nie sposób się nudzić. Świadczy o tym chociażby fakt, że w 2015 roku było to najchętniej odwiedzane państwo na świecie. Francja posiada ponad 40 obiektów wpisanych na Listę Dziedzictwa UNESCO, co stanowi o jej drugim miejscu na świecie w rankingu, zaraz po Włoszech.

Podróż do Francji 2021. Jakie wymogi wjazdu?

Od 9 czerwca br. złagodzono warunki przyjazdu do Francji. Podróżni z krajów tzw. "strefy zielonej" - tj. Unii Europejskiej, Andory, Islandii, Lichtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Watykanu, Szwajcarii oraz Australii, Korei Południowej, Izraela, Japonii, Libanu, Nowej Zelandii i Singapuru nie muszą posiadać negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego. Warunkiem jest jednak przedstawienia zaświadczenia o szczepieniu przeciwko Covid-19 jednym z preparatów Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Janssen. Za osobę w pełni zaszczepioną uznaje się taką, która przyjęła dwie dawki szczepionki na co najmniej 2 tygodnie przed wjazdem do Francji (preparatami Pfizer, Moderna, AstraZeneca) lub 4 tygodnie w przypadku szczepionki jednodawkowej Janssen.

Reklama

Ponadto należy mieć ze sobą wypełnione oświadczenie o braku symptomów i kontaktu z osobami chorymi na Covid-19. Formularz znajduje się TUTAJ.

W przypadku podróżnych z państw zakwalifikowanych do tzw. "strefy pomarańczowej", do której należą m.in. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone warunkiem wjazdu do Francji jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego najpóźniej 72 godziny przed podróżą i zaświadczenia o szczepieniu. Osoby, które nie są zaszczepione - oprócz testu PCR z negatywnym wynikiem, muszą podać ważne powody przyjazdu do Francji i odbyć siedmiodniową kwarantannę (jeśli Francja jest krajem docelowym podróży).

Od 1 lipca przy podróżach wewnątrz Unii Europejskiej honorowane są paszporty sanitarne.

Zasady bezpieczeństwa we Francji

Obowiązkowe jest noszenie maseczek we wszystkich miejscach publicznych. Maseczki nie są obowiązkowe na plażach i w parkach. Większość usług jest ogólnie dostępna, ale należy w nich przestrzegać ograniczeń i zasad ostrożności. Otwarte są m.in. muzea, kina, biblioteki, teatry, kasyna, hotele, miejsca kultu religijnego, parki, plaże.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy