Meksyk: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFORMACJE]

Granice Meksyku pozostały otwarte od początku pandemii. /123RF/PICSEL

O Meksyku mówi się, że to kraj o wielu twarzach. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ wielowymiarowość tego wyjątkowego pod wieloma względami kraju sprawia, że chce się tutaj wracać. Sprawdź o czym musisz pamiętać planując wakacje w Meksyku w 2021, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

 Meksyk to kraj niezwykle różnorodny pod kątem atrakcji, pełen kontrastów i kolorów. Przepiękne plaże, niezwykłe zabytki, fascynująca i bogata kultura i historia. Niezwykle popularne są ośrodki położone nad piaszczystymi plażami Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Spokojnego. Szczególną popularnością cieszą się takie kurorty jak: Puerto Vallarta, Acapulco, Cancún, Cozumel, Ixtapa-Zihuatanejo, Mazatlán czy Cabo San Lucas.

Podróż do Meksyku. Jakie wymogi należy spełnić?

Od początku pandemii Covid-19 Meksyk pozostawił otwarte swoje granice lotnicze. Po przylocie każdy podróżujący jest poddany pomiarowi temperatury ciała. Kwarantanna w Meksyku nie jest obowiązkowa, ale może zostać zarządzona przez miejscowe służby wobec wybranych podróżujących, w szczególności jeżeli stwierdzona zostanie u nich gorączka lub inne objawy, mające symptomy choroby. 

O ile podróż z terytorium UE w każdym celu do Meksyku jest dozwolona, to funkcjonariusze graniczni częściej sprawdzają dokumenty potwierdzające cel podróży, środki finansowe, zakwaterowanie i zamiar opuszczenia terytorium Meksyku. Rekomendowane jest posiadanie ubezpieczenia medycznego pokrywającego koszty leczenia COVID-19. Od podróżnych nie są też wymagane testy (z wyjątkiem przelotów realizowanych linią KLM).

Reklama


Przed wylotem do Meksyku należy uzupełnić formularz podróży oraz zdrowia - znajduje się on TUTAJ.

W Meksyku zalecane jest noszenie maseczki ochronnej w miejscach publicznych oraz zamkniętych pomieszczeniach. Zachęca się również do regularnej dezynfekcji dłoni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Meksyk | wakacje | wirus | koronawirus | COVID-19 | wakacje 2021 | koronawirus raport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy