Wirtualna rzeczywistość

Apple będzie miał własnego Oculusa i HTC Vive

CNBC donosi, że Apple skonstruuje gogle do wirtualnej rzeczywistości. W Cupertino zbiera się już zespół specjalistów z tej dziedziny.

Z informacji opublikowanych przez źródło wynika, że Apple zaangażował w rozwój swojego rozwiązania specjalistów z wchłoniętych niedawno firm, ale również z Microsoftu, Lytro czy Center for Human-Computer Interaction. Amerykański gigant kupił rzekomo Flyby Media, które specjalizuje się w przenoszeniu obrazu świata realnego do rzeczywistości wirtualnej przy pomocy urządzeń mobilnych.

Rewelacje upublicznione przez CNBC brzmią wiarygodnie. Gogle lub hełmy do rzeczywistości wirtualnej to wciąż bardzo młody temat, w którym mnóstwo jest do zrobienia. Apple widzi się w roli kolejnego gracza i słusznie, ponieważ ma ogromne możliwości. 

Reklama

Aktualnie potentatem w segmencie VR jest Oculus, ale swoich sił próbują również HTC i Sony. Od nieco innej strony zabierają się za niego również Samsung oraz Google, którzy oferują jedynie konstrukcję wyposażoną w soczewki, a kluczowym elementem pozostaje smartfon.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: VR | Oculus VR | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy