Apple VR dopiero w 2018 r.

Rozwiązania związane w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością są ostatnio modne. Nad własnym zestawem pracuje także firma Apple, która powinna mieć finalny produkt dopiero za 2 lata.

Gene Munster - analityk Piper Jaffray - uważa, że Apple pracuje nad własnym rozwiązaniem VR i AR już od dłuższego czasu. Na bazie informacji udostępnionych w serwisie LinkedIn, Munster odkrył, że do tego zadania jest oddelegowany zespół 141 pracowników Apple. Dla porównania - LinkedIn wskazuje na 425 pracowników Microsoftu pracujących w dziale VR/AR i 267 Google'a.

Szefem zespołu Apple jest najprawdopodobniej profesor Doug Bowman. Nie oznacza to jednak, że wkrótce zobaczymy finalny produkt. Wręcz przeciwnie. Technologia nie będzie gotowa do zaimplementowania do smartfonów aż do 2018 r. Oznaczałoby to, że zobaczymy ją dopiero w iPhone 8.

W najbliższym czasie Apple zapewne przejmie kolejne firmy, m.in. Magic Leap, Movidius, Pelican Imaging czy Occiptal, które mogą przysłużyć się do rozwoju VR. Zdaniem Munstera, VR nie wyprze z rynku smartfonów przez najbliższe 15 lat.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy