VIVE XR Suite - wirtualna rzeczywistość do pracy i spotkań

Firma HTC VIVE ogłosiło premierę VIVE XR Suite - zintegrowanego pakietu oprogramowania VR do zastosowań biznesowych, złożonego z pięciu aplikacji, które umożliwiają użytkownikom wydajną pracę i współpracę z wykorzystaniem komputerów, telefonów, tabletów i większości popularnych urządzeń VR, na odległość. Wirtualna premiera odbyła się w aplikacji VIVE Sessions z udziałem tysięcy użytkowników z całego świata, którzy dołączyli do niej w postaci awatarów.

Vive XR Suite składa się z aplikacji VR, które zaprojektowano z myślą o zdalnej pracy, nauce a także rozrywce. Ten zintegrowany pakiet oferuje zbiór rozwiązań do współpracy w czasie rzeczywistym, organizowania wydarzeń wirtualnych oraz naturalnej komunikacji, a zastosowana w nim najnowsza technologia pozwala użytkownikom poczuć się tak, jakby przebywali w towarzystwie innych osób w wirtualnej przestrzeni.  

"Rozwiązywanie rzeczywistych problemów przy użyciu technologii było zawsze jednym z dogmatów filozofii HTC. Pakiet Vive XR Suite oferuje najbardziej kompletne rozwiązanie biznesowego oprogramowania VR, zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc firmom w bezpiecznym i innowacyjnym rozwiązywaniu najbardziej palących problemów współczesności. Zasoby HTC stojące za tymi aplikacjami dają klientom z całego świata gwarancję skalowalności systemu oraz profesjonalnego wsparcia" - powiedziała Cher Wang, prezes i CEO firmy HTC. 

Reklama

Pakiet Vive XR Suite jest dostępny do pobrania od dnia 20 października 2020 r. Obejmuje pięć aplikacji VIVE Sync, VIVE Sessions, VIVE Campus, VIVE Social oraz VIVE Museum. Wersję "Light" pakietu, umożliwiającą tylko dołączanie do gotowych wydarzeń i spotkań można pobrać bezpłatnie pod adresem Viveport.com, a w pełni funkcjonalną wersję Pro, można zakupić w cenie 30 dol. za miesiąc (za jedno stanowisko). Licencje wielostanowiskowe poszczególnych aplikacji są również dostępne w witrynie Vive XR Suite. Dla klientów, którzy chcą wypróbować oprogramowanie przed zakupem, dostępna jest miesięczna wersja próbna. Wersję XR Suite Pro i poszczególne jej elementy będzie można początkowo zakupić w trybie offline. 

Pakiet Vive XR Suite został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach biznesowych i oferuje następujące funkcje, które pozwalają wykorzystać rozwiązanie w firmach każdej wielkości:  

·         Zintegrowane logowanie (SSO): Logowanie się przy użyciu jednego konta w celu uzyskania zabezpieczonego dostępu do wszystkich aplikacji XR Suite.

·         Obsługa wielu urządzeń: Pełna obsługa interakcji na komputerach, telefonach, tabletach i większości popularnych urządzeń VR.

·         Globalne wsparcie: Zabezpieczone serwery zoptymalizowane pod kątem wydajności, dostępności
i stabilności we wszystkich regionach, ulepszony interfejs użytkownika dostępny w wielu językach, lokalne wsparcie klienta w każdym regionie.

·         Zunifikowany interfejs użytkownika: Zunifikowany wygląd i styl oraz dostosowane światy 3D/interfejsy we wszystkich aplikacjach.

·         Personalizacja awatara. Możliwość personalizacji awatara, aby w pełni wyrazić swoją tożsamość.

·         Głębokie linkowanie: Łatwe dołączanie do wirtualnej sesji za pomocą prostego linku (wkrótce).

·         Zarządzanie korporacyjne: Centralne i bezpieczne zarządzanie aplikacjami i użytkownikami.

Przegląd aplikacji Vive XR Suite:

VIVE Sync: nowy wymiar spotkań 

VIVE Sync to uniwersalne rozwiązanie do spotkań i współpracy w rzeczywistości wirtualnej. Vive Sync jest bezpiecznym i intuicyjnym narzędziem, które pozwala zespołom i partnerom łączyć się i pracować we wspólnej wirtualnej przestrzeni. Sync pozwala łatwo dostosować awatar, stworzyć prywatny pokój spotkań  i rozpocząć współpracę z partnerami z całego świata. "Vive Sync wykracza poza zwykłe zwiększanie produktywności, ponieważ realistyczne awatary, przejrzysty interfejs i wygodne narzędzia umożliwiają zespołom budowanie relacji i pielęgnowanie kultury sukcesu zupełnie tak, jakby spotykali się twarzą w twarz", powiedział David Sapienza, AVP Content Production, HTC Vive. - Jako część pakietu Vive XR Suite, Vive Sync zapewnia użytkownikom bezpieczny i łatwy sposób integrowania VR z ich procesami w celu usprawnienia współpracy, zwiększenia wydajności i zacieśnienia wzajemnych relacji". 

VIVE Sessions (aplikacja wspierana przez Engage): wolność zgromadzeń 

Vive Sessions to czołowa platforma VR do organizowania dużych konferencji, wystaw i wydarzeń edukacyjnych. Użytkownicy mogą łatwo dostosować prezentację VR, korzystając z tysięcy modeli 3D, efektów specjalnych, efektów dźwiękowych oraz szerokiej gamy wirtualnych lokalizacji. "Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z Vive nad pakietem XR Suite przyczyniamy się do rozwiązania nowych problemów współczesnego świata. Partnerstwo z Vive oznacza, że możemy pracować z najlepszymi dostępnymi technologiami, aby zaoferować naszym użytkownikom możliwości, których potrzebują, aby spotykać się i współpracować zdalnie, bez względu na to, czy dysponują urządzeniami VR, czy nie", powiedział David Whelan, CEO firmy Immersive VR Education Ltd. 

VIVE Campus (aplikacja wspierana przez VirBELA): nowa definicja pracy zdalnej  

Vive Campus oferuje wirtualne biura i środowiska edukacyjne, które naśladują rzeczywisty świat, aby wspomagać naturalną komunikację i współpracę. Użytkownicy mogą osiągnąć wyższą wydajność dzięki prywatnej, wirtualnej, zawsze dostępnej przestrzeni roboczej. Zaawansowane narzędzia komunikacyjne, w tym głos, tekst i miny, pozwalają na płynną współpracę zarówno dużym, jak i małym zespołom. Vive Campus należy do firmy Virbela, części eXp World Holdings (Nasdaq: EXPI). "Jesteśmy dumni,  że nasza aplikacja stanowi część Vive XR Suite i zapewnia wirtualne środowisko współpracy użytkownikom  z całego świata. Wierzymy, że Vive Campus zrewolucjonizuje to, jak działa świat, zapewniając ludziom bezpieczne miejsce do nauki, pracy oraz uczestnictwa w wydarzeniach" - powiedział Alex Howland, współzałożyciel i prezes VirBELA. 

VIVE Social (aplikacja dostarczona przez VRChat): budowanie społeczności  

Użytkownicy Vive Social mogą wkroczyć do uniwersum nieustannie rozwijanego przez zaangażowaną społeczność, która tworzy i udostępnia wirtualne światy, awatary oraz interaktywne doświadczenia. Platforma ma już miliony użytkowników i społeczność pasjonatów, którzy opublikowali dziesiątki milionów unikatowych treści. To otwarcie na kreatywność i dynamika współdzielenia treści w aktywnym środowisku doprowadziła do powstania wielu zajmujących, zaskakujących i zachwycających doświadczeń. "Jesteśmy bardzo ciekawi, co uda się nam zrobić dla sektora biznesowego w ramach Vive XR Suite. Aplikacja VRChat trafiła już do milionów konsumentów, a teraz mamy nadzieję, że podbije świat biznesu za sprawą Vive XR Suite!", powiedział Graham Gaylor, współzałożyciel i CEO firmy VRChat. 

VIVE Museum (aplikacja wspierana przez MOR): kultura wymyślona na nowo 

Vive Museum daje artystom nową możliwość tworzenia, pokazywania i udostępniania dzieł całemu światu. Oferuje wyjątkowe miejsce do organizacji wydarzeń, możliwość komunikacji z wieloma osobami oraz bezproblemową nawigację. "W ciągu ostatnich kilku lat firma MOR ściśle współpracowała z HTC, aby stworzyć wirtualne muzeum nieporównywalne do niczego na świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza aplikacja stała się częścią Vive XR Suite i że będzie pomagać użytkownikom biznesowym na wiele sposobów, których jeszcze nawet sobie nie wyobrażają. Cieszymy się, że w nadchodzących latach wspólnie z HTC stworzymy coś,  co stanie się - nową normą", powiedział Robin Stethem, CEO firmy MOR. 

 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: HTC | wirtualna rzeczywistość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama