Chiny rozwijają własny bombowiec typu stealth

Chińczycy rozwijają własny bombowiec, który będzie mógł kamuflować się w powietrzu. Do sieci przedostało się wideo pokazujące konstrukcję oznaczoną jako H-20.

Chińskie wojsko może już niedługo zaprezentować swój nowy bombowiec, który zostanie wyposażony w umiejętności typu stealth. Cała konstrukcja została oznaczona jako H-20 i na jej temat nie wiadomo obecnie zbyt wiele. Do sieci przedostało się jednak wideo, które ma zdradzać wygląd samego statku powietrznego, tak więc jego prezentacja znajduje się już tuż tuż.

Analitycy szacują, iż chiński bombowiec H-20 będzie sprzętem dalekiego zasięgu, który będzie korzystał z technologii nie tylko usprawniających jego walkę, ale również zapewniających mu swoistą anonimowość w powietrzu. Co ciekawe, całość może przypominać klasyczny bombowiec Amerykanów - B-2 Spirit, który został oparty na konstrukcji tak zwanego latającego skrzydła.

Reklama

Chiny miały także dokonać generacyjnego skoku w zakresie budowy samolotów wojskowych oraz technologii lotniczych. Konstrukcja H-20 ma być więc sprzętem światowej klasy, który będzie służył w chińskim wojsku przez wiele lat.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chiny | H-20

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy