Reklama

Oppo wdraża samodzielną sieć 5G w Wielkiej Brytanii

Chińska firma Oppo jest odpowiedzialna za wdrożenie pierwszej sieci bezprzewodowej 5G Stand Alone. Chińczycy pomogli Brytyjczykom również z innym rozwiązaniem.

Nowa sieć w Wielkiej Brytanii została wdrożona na Uniwersytecie Coventry - jej testy zostały przeprowadzone przy pomocy smartfonów od Oppo, które są w stanie skorzystać już z wszystkich dobrodziejstw 5G. Do testów wykorzystano dwie platformy: jedną od Qualcomma, a drugą od firmy MediaTek.

Sieć 5G Stand Alone opiera się o działanie w trybie samodzielnym. 5G SA to niezależna architektura sieciowa wykorzystująca technologie stacji bazowych oraz indywidualne konfiguracje. Docelowo, to właśnie ten standard będzie użytkowany przez osoby na całym świecie.

Reklama

Oppo poinformowało, iż planuje dalsze projekty związane z badaniem oraz wdrażaniem sieci 5G - firma chce także inwestować jeszcze więcej pieniędzy w centra R&D, aby pozostać maksymalnie konkurencyjną. To już kolejny, chiński gracz, który zaczyna odnosić sukcesy na rynku 5G. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oppo | 5G | Wielka Brytania

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy