Samsung na CES 2015 - przyszłość telewizji Ultra HD

Telewizja 4K (Ultra HD) – to jej Samsung poświęcił najwięcej czasu na konferencji podczas tragów CES 2015 w Las Vegas. Była zapowiedź nowych treści, poprawiona technologia UHD i jeszcze ładniej zakrzywiony telewizor.

Jakoś 4K to jedno, ale materiały w tej rozdzielczości to już zupełnie inna historia. Historia, która skutecznie zniechęca do zakupu telewizora  UHD. Samsung próbuje temu przeciwdziałać i w tym celu tworzy UHD ECO-SYSTEM, a w ramach niego UHD Alliance, co oznacza nowe treści w superwysokiej rozdzielczości m.in dzięki usłudze strumieniowego przesyłania treści Netflix.

Na pierwszy plan wysuwa się jednak nowa linia telewizorów, a wraz z nimi nowa technologia obrazu - SUHD 4K, która - zdaniem Samsunga - jest jeszcze lepsza od OLED-ów. Stoją za tym kropki kwantowe, a dokładnie nanokryształy. W tym momencie nie warto zagłębiać się w techniczne detale, ponieważ dla konsumentów ważniejsze są: jeszcze lepsza jakość obrazu, kontrast, jasność i kolory - w tym również głębsza czerń. Warto również dodać, że za lepszą jakość odpowiada także oprogramowanie, które dodatkowo upiększa wszystko, co później odbiera nasz wzrok. W praktyce telewizor SUHD robi ogromne wrażenie. I nie tylko za sprawą technologii obrazu, ale również designem nowej linii produktów - JS9500, JS9000 oraz JS8500, które znajdziemy w rozmiarach od 48 do 88 cali.

Reklama

Niestety, podobnie jak 4K - również SUHD będzie potrzebowało odpowiednich treści. O te mają jednak zadbać partnerzy Samsunga, jak na przykład Fox. Innymi słowy - żywe trupy z serialu "The Walking Dead" będą prezentowały się jeszcze lepiej.

Już na kilka dni przed targami wiedzieliśmy, że Samsung szykuje sporą rewolucję w oprogramowaniu swoich telewizorów. Otóż wszystkie nowe urządzenia będą pracowały pod kontrolą systemu Tizen, który ma być szybszy, przyjaźniejszy dla użytkownika i bardziej funkcjonalny od Smart Hub 2.0. W praktyce sprawdzimy go na stoisku Samsunga na targach CES, ale już teraz można powiedzieć, że prezentuje się bardzo dobrze i podobnie do Web OS z telewizorów LG.

Jedną z najważniejszych zalet Tizena będzie na pewno współpraca z urządzeniami mobilnymi serii Galaxy. Telewizor automatycznie je wykryje, połączy się i umożliwi np. oglądanie telewizji na ekranie smartfona, nawet przy wyłączonym odbiorniku. Poza tym system będzie wzbogacony o Samsung Sports Live, PlayStation Now (dostęp do biblioteki ponad stu gier na PlayStation 3), Just Dance Now (gra taneczna) czy wspomniane Milk Video. Na wstępie w Tizenie znajdziemy ponoć 20 aplikacji w języku polskim. Pozostałe - obecne w Smart HUB - będą na bieżąco dodawane.

Samsung zaprezentował nam swoją wizję na rok 2015. Wizję opartą na usługach, materiałach w wysokiej rozdzielczości, nowej technologii obrazu i oprogramowaniu Tizen. I choć wszystko zapowiada się obiecująco, to trudno nie zadać sobie pytania - czy już teraz potrzebna nam poprawiona technologia UHD. Na szczęście bardzo szybko przypominamy sobie, że technologiczny wyścig zbrojeń właśnie na tym polega a my - konsumenci - musimy się jakoś dostosować i oczywiście niemało zapłacić.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CES 2015 | SUHD | telewizja 4k
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy