Reklama

Targi IFA 2012

IFA 2012: ES9500 OLED TV - nasze wrażenia

Podczas konferencji Samsunga na targach IFA 2012, zaprezentowano ogromny ES9500 OLED TV o przekątnej 55 cali. Firma wprowadziła w nim m.in. funkcję pozwalającą na jednoczesne oglądanie dwóch różnych materiałów wideo na jednym ekranie.

Już w najbliższym czasie szykuje się prawdziwa bitwa w segmencie inteligentnych telewizorów. Zaprezentowany przez Samsunga 55-calowy bezramkowy OLED TV (w planach jest także wersja 75-calowa) ma zredefiniować sposób, w jaki postrzegamy współczesne telewizory. Oficjele koreańskiego giganta użyli nawet sformułowania, że "obecnie telewizory przestają być oknem na świat, a stają się drzwiami do nowej rzeczywistości".

Samsung postanowił, że ich produkty będą rozwinięciem taktyki "potrójnego S": Smart Content, Smart Evolution, Smart Interaction. 55-calowy OLED TV spełnia te wymagania. Telewizor można sterować zarówno głosem, jak i gestami.

Podwójna wizja

Telewizor praktycznie pozbawiony jest ramki okalającej ekran. Matryca zapewnia żywe kolory, wysoki kontrast dynamiczny oraz oszałamiającą głębię czerni. Inną zaletą nowego OLED TV jest szybkość działania. Specjaliści Samsunga obliczyli, że piksele generowane na matrycy są tysiąc razy szybciej, niż w klasycznym telewizorze LCD. Wynikiem tego jest obecność funkcji Multi View, która pozwala na jednoczesne oglądanie dwóch różnych obrazów, po założeniu specjalnych okularów.

Reklama

W praktyce technologia Multi View robi ogromne wrażenie. Aby skorzystać z tej opcji, niezbędne jest założenie specjalnych okularów, przypominających te do 3D, tyle że zintegrowanych ze słuchawkami. Przy użyciu specjalnego przycisku dokonujemy selekcji jednego z dwóch równocześnie nadawanych sygnałów. Sam moment przejścia jest błyskawiczny, a obraz cały czas pozostaje krystalicznie czysty. A dzięki wbudowanym słuchawkom, każdy użytkownik słyszy tylko to, co dotyczy jego programu.

Do Ligi Mistrzów i do "Angry Birds"

Dzięki technologii Multi View, mąż może oglądać mecz Ligi Mistrzów, podczas gdy żona ulubiony program kulinarny. Powinno to pojednać dotychczas walczących o pilota domowników i zapobiec wielu kłótniom małżeńskim. Funkcja ta może wyeliminować potrzebę posiadania dwóch telewizorów w jednym domu - po założeniu okularów, każdy ogląda na co ma ochotę.

Zaprezentowany OLED TV Samsunga można obsługiwać także gestami. By tego dokonać należy aktywować specjalną kamerę wysuwaną z górnej krawędzi urządzenia i cieszyć się dostępem wszystkich treści multimedialnych promowanych przez Koreańczyków. Na konferencji pokazywano jak w ten sposób można grać w "Angry Birds".

Data premiery 55-calowego Samsunga OLED TV nie została ujawniona, podobnie zresztą jak jego - najprawdopodobniej kosmiczna - cena.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: IFA | OLED | IFA 2012 | toshiba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy