IFA 2012: Sony Bravia 4K - pierwsze wrażenia

Telewizor Sony Bravia 4K może byc głównym atutem Sony w walce z konkurencją. 84 cale. Rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, system 4K X-Reality PRO - to tylko niektóre z jego zalet. Jak rozdzielczość 4K prezentuje się na żywo?

Cóż, wielkości odmówić mu nie można. 84 cale to dużo, na tyle dużo by stanowczo wyróżniać się w trakcie targów na tle innych telewizorów. Jednak w przypadku tego urządzenia, wielkość to nie wszystko.

Wizja

Ekran ogromnej Bravii obsługuje rozdzielczość 8,29 megapiksela, co stanowi niemal 4 razy więcej od standardowego Full HD. Dodatkowo telewizor został wyposażony w system 4K X-Reality PRO, który ma za zadanie przetwarzanie obrazów o różnych rozdzielczościach i wyświetlanie ich w wysokiej jakości. Podczas targów mieliśmy okazję porównać obraz widoczny na panelu TV 4K, z tym wyświetlanym przez standardowy telewizor Full HD i wbrew pozorom, różnica naprawdę jest widoczna.

Fonia

Również nagłośnienie urządzenia stoi na wysokim poziomie. Nowa Bravia obsługuje aż 10 głośników, które dzięki zastosowaniu systemu "10 Unit Live Speaker" mają stworzyć niemal idealny trójwymiarowy dźwięk. Oprócz obrazu i nagłośnienia, Sony w trakcie konferencji prasowej zachwalało także inne zalety nowego telewizora. Bravia 4K ma nam umożliwić m.in wykorzystanie fotografii cyfrowych o dużej rozdzielczości, wsparcie dla technologii 3D, a także odtwarzanie zdjęć i innych treści 4K przy użyciu oprogramowania "PlayMemories Studio". Jest więc na co czekać.

Reklama

Cena 4K

Niestety, nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taki luksus. Cena telewizora Bravia 4K ma wynosić ponad 20 000 euro! Niemniej wszystkich, których pensja przekracza kilkakrotnie średnią krajową, informujemy, że premiera tego giganta już pod koniec roku.

Nie tylko Sony zaprezentowało telewizory 4K - podobne premiery przygotowały także m.in. Toshiba oraz LG. Czyżby zatem 4K miało stać się kolejnym wiodącym trendem w segmencie telewizorów cyfrowych?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | IFA | Sony | IFA 2012 | Ultra High Definition Video | Ultra HD | Sony Bravia | 4K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy