IFA 2012: Toshiba 4K - pierwsze wrażenia

Podczas targów IFA 2012 Toshiba zaprezentowała telewizor 4K - ogromne, 84-calowe urządzenie z rozdzielczością Quad Full HD. Mieliśmy szansę je sprawdzić.

Toshiba 4K może zrewolucjonizować segment współczesnych telewizorów. Dzięki silnikowi CEVO 4K sprzęt umożliwia generowanie obrazów w rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli!

Trzeba przyznać, że rozdzielczość Quad Full HD w praktyce robi oszałamiające wrażenie. W trakcie krótkiego seansu, w niewielkiej, zaciemnionej sali, mieliśmy okazję sprawdzić na własnej skórze efekt "natywnego 4K'.

Podstawowym rozwiązaniem, z którego korzystają telewizory Toshiba 4K jest multiprocesorowa platforma CEVO ENGINE 4K. Dostarcza ona mocy niezbędnej do przetwarzania sygnału, który tworzy czysty, precyzyjny obraz o bardzo dobrej jakości.

Część modeli telewizorów Toshiba 4K będzie wyposażona w technologię pasywnego 3D w rozdzielczości Full HD. Dzięki wyświetlaczowi z 2160 poziomymi liniami, można tworzyć obraz o 1080 liniach "odbieranych" przez każde z oczu. A jak nowy telewizor japońskiego giganta prezentuje się w praktyce?

Reklama

Lepsze niż HD

Ogromna rozdzielczość sprawia, że obrazy generowane na Toshibie 4K są nieprawdopodobnie wyraźne, ostre i soczyste jednocześnie. Matryca jest podświetlana równomiernie, a wysoki kontrast dynamiczny w połączeniu z intensywną głębią czerni sprawia, że nawet z bliskiej odległości na ekranie nie dostrzeżemy pojedynczych pikseli. Ciężko w tej kwestii coś więcej napisać, bo tego po prostu trzeba doświadczyć na własne oczy.

Toshiba 4K w europejskiej sprzedaży powinna pojawić się w pierwszej połowie 2013 r. Cena telewizora pozostaje nieznana. Konkurencyjny model Bravia 4K marki Sony ma kosztować około 20 tys. euro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | IFA | Toshiba | IFA 2012 | Telewizor | Ultra High Definition Video | 4K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy