Reklama

Imagine Cup 2012

Kolejny polski finalista Imagine Cup 2012 - Flexify

Polska będzie reprezentowana na światowych finałach Imagine Cup 2012 przez jeden jeszcze jeden zespół studentów - team Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz ich projekt Reh the Dragon.

Studenci z zespół Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będą reprezentować Polskę w kategorii Kinect Fun Labs Challenge. Naszymi konkurentami podczas finałów światowych będzie Brazylia oraz Stany Zjednoczone.

Zespół Flexify stworzył oprogramowanie Reh the Dragon. Tworzy ono z sensora Kinect urządzenie służące do rehabilitacji dzieci poprzez kompleksowy program do ćwiczeń oparty na zabawie. Przykładowo, dzieci korzystając z piłki stosowanej przy rehabilitacji, sterują małym smokiem, przy okazji śledząc jego historię.

Pozostali finaliści Imagine Cup 2012

Zespół ARMED z warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej oraz The Stack z Politechniki Gdańskiej na początku lipca pojadą do Australii, gdzie będą reprezentować Polskę w finałach światowych Imagine Cup 2012 w kategoriach Projektowanie Oprogramowania oraz Windows Phone Challenge.

Reklama

Zespół ARMED z WAT zwyciężył krajowe finały konkursu Imagine Cup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania przestawiając aplikację Saper na Windows Phone, która umożliwia wykrywanie materiałów wybuchowych w terenie. W Sydney polska drużyna będzie konkurować z zespołami z 71 krajów.

Na drodze do finałów krajowych zespół ARMED pokonał 49 innych drużyn z Polski, startujących w tej najbardziej prestiżowej kategorii Imagine Cup. Aplikacja SAPER na Windows Phone wykrywa i analizuje, jaki rodzaj miny bądź niewypału znajduje się w ziemi. Dzięki połączeniu z GPS niebezpieczeństwo jest lokalizowane na mapie oraz odpowiednie służby zostają powiadomione, aby rozbroić wykryty materiał. Zidentyfikowanie niebezpiecznego obiektu możliwe jest dzięki przeanalizowaniu zmian w polu magnetycznym przy użyciu magnetometru w telefonie. Zespół przetestował już swoje rozwiązanie w realnych warunkach na poligonie.

Członkowie zespołu nazywają urządzenie codziennego użytku, jakim jest telefon - narzędziem ratującym ludzkie życie. Skomplikowana analiza i zidentyfikowanie rodzaju obiektu są możliwe dzięki rozwiązaniom chmurowym - Windows Azure.

W kategorii Windows Phone Challenge uczestnicy mieli za zadanie stworzyć aplikację, która będzie miała istotny wpływ na kreowanie lepszego świata pomagając w codziennym życiu rozwiązywać najistotniejsze problemy społeczne. Zwycięzców w tej kategorii wyłoniono po dwóch etapach rozgrywanych globalnie. Wśród trzech najlepszych zespołów na całym świecie znalazła się jednoosobowa formacja The Stack z Politechniki Gdańskiej w osobie Karola Stosika zaraz obok drużyn z Egiptu i Finlandii, z którymi będzie rywalizował w Sydney o pierwsze miejsce. Polska aplikacja konkursowa - ZZ Braille Reader umożliwia naukę alfabetu Braille'a w telefonie.

Zobacz 5 najlepszych projektów polskich studentów:

Czym jest Imagine Cup?

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, którzy wierzą, że możliwe jest tworzenie rozwiązań, które czynią świat lepszym, a sposób, w jaki żyjemy łatwiejszym. W tym roku ten coraz popularniejszy konkurs obchodzi swój 10. jubileusz. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba 4500 studentów z Polski. Również w kategorii projektowanie oprogramowania - sztandarowej kategorii konkursu, nigdy dotąd nie zgłoszono tylu projektów.

Raport specjalny INTERIA.PL z Imagine Cup 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy