Reklama

Imagine Cup 2012

Polacy już w dwóch kategoriach światowych finałów Imagine Cup 2012

Zespół ARMED z warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej oraz The Stack z Politechniki Gdańskiej na początku lipca pojadą do Australii, gdzie będą reprezentować Polskę w finałach światowych Imagine Cup 2012 w kategoriach Projektowanie Oprogramowania oraz Windows Phone Challenge.

Zespół ARMED z WAT zwyciężył krajowe finały konkursu Imagine Cup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania przestawiając aplikację Saper na Windows Phone, która umożliwia wykrywanie materiałów wybuchowych w terenie. W Sydney polska drużyna będzie konkurować z zespołami z 71 krajów.

Na drodze do finałów krajowych zespół ARMED pokonał 49 innych drużyn z Polski, startujących w tej najbardziej prestiżowej kategorii Imagine Cup. Aplikacja SAPER na Windows Phone wykrywa i analizuje, jaki rodzaj miny bądź niewypału znajduje się w ziemi. Dzięki połączeniu z GPS niebezpieczeństwo jest lokalizowane na mapie oraz odpowiednie służby zostają powiadomione, aby rozbroić wykryty materiał. Zidentyfikowanie niebezpiecznego obiektu możliwe jest dzięki przeanalizowaniu zmian w polu magnetycznym przy użyciu magnetometru w telefonie. Zespół przetestował już swoje rozwiązanie w realnych warunkach na poligonie.

Reklama

Członkowie zespołu nazywają urządzenie codziennego użytku, jakim jest telefon - narzędziem ratującym ludzkie życie. Skomplikowana analiza i zidentyfikowanie rodzaju obiektu są możliwe dzięki rozwiązaniom chmurowym - Windows Azure.

W kategorii Windows Phone Challenge uczestnicy mieli za zadanie stworzyć aplikację, która będzie miała istotny wpływ na kreowanie lepszego świata pomagając w codziennym życiu rozwiązywać najistotniejsze problemy społeczne. Zwycięzców w tej kategorii wyłoniono po dwóch etapach rozgrywanych globalnie. Wśród trzech najlepszych zespołów na całym świecie znalazła się jednoosobowa formacja The Stack z Politechniki Gdańskiej w osobie Karola Stosika zaraz obok drużyn z Egiptu i Finlandii, z którymi będzie rywalizował w Sydney o pierwsze miejsce. Polska aplikacja konkursowa - ZZ Braille Reader umożliwia naukę alfabetu Braille'a w telefonie.

Zobacz 5 najlepszych projektów polskich studentów:

Czekamy jeszcze na wyniki w ostatniej rozgrywanej globalnie kategorii Kinect Fun Lab Challenge, w której polska drużyna wciąż ma realne szanse na zakwalifikowanie się do ścisłego finału. Za studentów z Polski trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia na dalszych etapach rozgrywek.

Czym jest Imagine Cup?

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, którzy wierzą, że możliwe jest tworzenie rozwiązań, które czynią świat lepszym, a sposób, w jaki żyjemy łatwiejszym. W tym roku ten coraz popularniejszy konkurs obchodzi swój 10. jubileusz. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba 4500 studentów z Polski. Również w kategorii projektowanie oprogramowania - sztandarowej kategorii konkursu, nigdy dotąd nie zgłoszono tylu projektów.

Raport specjalny INTERIA.PL z Imagine Cup 2012

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy