Reklama

Imagine Cup 2012

ZZ Braille Reader - projekt pomagający niewidomym

Jednym z trzech polskich projektów, który zakwalifikował się do finałów Imagine Cup jest ZZ Braille Reader jednoosobowego zespołu The Stack stworzonego przez Karola Stosika z Politechniki Gdańskiej.

- Moja aplikacja służy do nauki Braille'a na telefonie. Jednak podobnych aplikacji jest już kilka. Moja aplikacja pozwala osobom niewidomym czytanie na telefonie tekstów (ebooków, notatek itp) używając do tego alfabetu Braille'a. Dane są bezprzewodowo synchronizowane z komputerem. Ponadto dzięki innowacyjnemu intefrejsowi użytkownika może być tak samo bezproblemowo używana przez osoby widzące jak i niewidzące - tłumaczy Karol Stosik.

Aplikacja nazywa ZZ Braille Reader i nazwa nie jest przypadkowa. Program jest w 100 procentach zoptymalizowany dla osób z upośledzeniem wzroku, a podwójna litera "z" pozwoli im rozpocząć aplikację bez potrzeby patrzenia na ekran, ponieważ aplikacja zawsze będzie ostatnia na liście aplikacji.

Reklama

Program pokazuje tekst napisany w alfabecie Braille na telefonie i już żaden dodatkowy sprzęt nie jest potrzebny. Pliki tekstowe, które będą tłumaczone na alfabet Braille'a mogą być przesłane z dowolnego miejsca i będą dostępne na każdym telefonie. Oczywiście ZZ Braille Reader jest w stanie pracować w trybie online i offline.

Głównym zadaniem aplikacji jest umożliwienie osobom z upośledzeniem wzroku czytanie eBooks, artykułów i notatek, ale może być także używana do nauki alfabetu Braille'a.

ZZ Braille Reader - prezentacja prowadzona przez Karola:

Raport specjalny INTERIA.PL z Imagine Cup 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy