Reklama

​Nowy, bezpieczniejszy most w Genui

Włoski architekt Renzo Piano przedstawił projekt wartego 202 mln euro mostu w Genui, który ma zastąpić ten, który zawalił się kilka miesięcy temu.

We wtorek, 14 sierpnia na autostradzie A10 w Genui zawalił się fragment wiaduktu Ponte Morandi. Była to jedna z największych katastrof budowlanych w historii Włoch, w której zginęły 43 osoby. 

Nowy most ma charakteryzować się minimalizmem i znacznie większym bezpieczeństwem.

- To będzie piękny most, utrzymany zgodnie z duchem Genui. Prosty, ale nie trywialny. Most stalowy, bezpieczny i odporny na czynniki zewnętrzne. Ponieważ mosty nie powinny się zawalać - powiedział Renzo Piano.

Włoski architekt zaprojektował wiele spektakularnych budynków, m.in. Centre Pompidou w Paryżu, wieżowiec Shard w Londynie czy Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku. 

Reklama

Burmistrz Genui, Marco Bucci, poprosił Piano, by osobiście nadzorował budowę wartego 202 mln euro mostu. Konstrukcja zostanie wzniesiona przez trzy włoskie firmy: Salini Impregilo, Fincantieri i Italferr.

Póki co jeszcze nie ujawniono, kiedy dokładnie ma rozpocząć się realizacja projektu, ale na pewno będzie to "wkrótce".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: architektura | most | Genua

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama