Reklama

Pierwsze zdjęcie helikoptera Ingeunity pokazuje nam kolor Marsa

Helikopter Ingenuity, który uniósł się na Marsie przesłał na Ziemię zdjęcie. Można na nim zobaczyć, jak dokładnie wygląda kolor Czerwonej Planety.

Mars jest często nazywany "Czerwoną Planetę" z powodu zardzewiałego, czerwono-pomarańczowego odcienia, który znajduje się na jego powierzchni. Dokładnie te barwy widać na jego pierwszym zdjęciu, które zostało przesłane na Ziemię.

Cała fotografia została zrobiona z wysokości około 5,5 metra. Na zdjęciu widać wyraźnie piaszczystą, czerwono-pomarańczową powierzchnię Marsa. Na dole można także zauważyć łazik Ingenuity. Wzory na ziemi to nic innego, jak ślady pozostawione przez marsjański łazik.

Nowa fotografia, która została przesłana na Ziemię jest rewolucyjna: nie tylko ze względów naukowych. To również pierwsze tego typu zdjęcie, które zostało przesłane przez statek powietrzny znajdujący się w powietrzu nas Marsem.

Reklama

Głównym celem helikoptera Ingenuity na Marsie jest przetestowanie zdolności NASA do sterowania oraz obsługi statku powietrznego w atmosferze planety. W pewnym momencie amerykańska agencja będzie chciała umieścić na Marsie również ludzi, a zebrane wcześniej doświadczenia mogą się jej przydać.  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mars | Ingenuity

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne