Reklama

Chiński łazik na Marsie do 2020 roku

Chiny nie zwalniają tempa w kosmicznym pościgu za USA i Europą. Do 2020 roku chcą wysłać łazik na Marsa – donosi PhysOrg.

Pekin wciąż nie potwierdził tych doniesień, jednak media powołują się na informacje pochodzące z Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej, która ponoć zaczęła już wstępne badania. - Planujemy przeprowadzenie misji marsjańskiej w okolicach 2020 roku. Będzie ona obejmować sondę umieszczoną na orbicie oraz łazik na powierzchni - powiedział cytowany przez "China Daily" Peng Tao, ekspert z Chińskiej Akademii Technologii Kosmicznych.

Co ciekawe, informacja o planach związanych z lądowaniem na Marsie obiegła świat zaledwie tydzień po prezentacji marsjańskiego łazika na Chińskiej Międzynarodowej Wystawie Lotnictwa i Aeronautyki.

Reklama

Kilka miesięcy temu miała miejsce głośna i nieudana misja chińskiego łazika na Księżycu. Maszynę o nazwie Yutu pokonały jednak problemy mechaniczne. Łazik marsjański będzie większy, ponieważ na Czerwonej Planecie zmierzy się z trudniejszym terenem - podkreślają uczeni z Państwa Środka.

Aktualnie Chińczycy planują kolejną misję na naszego naturalnego satelitę, ale tym razem będzie ona załogowa. Celem jest zgromadzenie próbek i przywiezienie ich na Ziemię.

Chiny chcą nadrobić zaległości, jakie w temacie podboju kosmosu dzielą ich od Amerykanów i Europejczyków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mars | łazik marsjański | Chiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje