Reklama

Krach Terra/Luna pokazuje, z jakim ryzykiem wiąże się inwestowanie w krypto

Właśnie na naszych oczach dzieje się jeden z największych krachów na giełdzie w historii. Wcześniej wielokrotnie zdarzały się spadki wartości akcji, lecz rzadko aż tak drastyczne. Sytuację dodatkowo podgrzewa fakt, że jest tu mowa o kryptowalutach.

Krytpowaluty wraz ze spektakularnym sukcesem Bitcoina, stały się bardzo atrakcyjną formą inwestycji. Ludzie coraz chętniej kupowali tokeny, których wartość stale rosła. Na rynku pojawia się też coraz więcej nowych kryptowalut, które mogą (lub nie) okazać się takim samym sukcesem jak Bitcoin.

Problem z kryptowalutami polega na tym, że ich wartość opiera się w dużej mierze na spekulacjach. Niejednokrotnie jeden tweet Elona Muska potrafił wystrzelić w górę wartość danego tokena lub sprowadził na dno innego. Pomimo tak dużych wahań na rynku kryptowalut, ludzie nadal tłumnie w nie inwestują.

Reklama

W ostatnich dniach na rynku kryptowalut można zobaczyć spore zawirowania, a osoby inwestujące w tokeny mogą mieć problemy z zaśnięciem. Po pierwsze, słabo stoi Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta na świecie. Lecz w o wiele gorszej sytuacji znajdują się osoby będące w posiadaniu kryptowaluty Terra. Jej wartość w ciągu ostatnich dni drastycznie spadła. W swoim szczytowym momencie na początku kwietnia, jeden token był wart prawie 490 zł.

Przez miesiąc Terra/Luna straciła na wartości o ponad 100 złotych. Sporo, ale zdarza się. Kryptowaluty dźwigały się po gorszych zjazdach. Jednak mało kto przewidział to, co się stało w ciągu ostatnich dniach. W ciągu zaledwie tygodnia kryptowaluta straciła niemal całą swoją wartość. Aktualnie jeden token jest wart zaledwie 9 złotych, a w nadchodzących dniach może być nawet jeszcze gorzej.

Sami deweloperzy Terra/Luna raczej milczą w tej sprawie. Nawet szef projektu, który zwykle był aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, od niedawna postuje jedynie enigmatyczne wpisy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kryptowaluta | bitcoin | terra/luna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy