Reklama

Tesla zaakceptuje dogecoina? Kurs kryptowaluty mocno w górę

Elon Musk po raz kolejny wprowadza zamieszanie na rynku kryptowalut. Tym razem ekscentryczny miliarder zasugerował na Twitterze, iż Tesla może rozważać akceptację dogecoina jako oficjalną zapłatę za niektóre towary. To rzecz jasna odbiło się na kursie wirtualnego pieniądza.

Przyznać trzeba, że tegoroczne poczynania Elona Muska w dużym stopniu odbiły się na stabilizacji rynku kryptowalut. Jeszcze w marcu tego roku miliarder poinformował, że firma Tesla będzie akceptować płatności w wirtualnej walucie bitcoin. Stosunkowo szybko przyszło mu się jednak wycofać z tej decyzji, co rzecz jasna wywołało prawdziwą burzę w kursach giełdowych.

Tym razem ekscentryczny przedsiębiorca postanowił odnieść się do dogecoina. W swoim wpisie na serwisie Twitter poinformował, że marka Tesla rozważa akceptacje tej oryginalnej waluty, jako oficjalnego środka płatniczego. Musk stwierdził jednak, że początkowo doge byłby wykorzystywany jedynie przy transakcjach dotyczących towarów mniejszej wartości, w tym gadżetów sygnowanych logiem marki.

Reklama

Działanie to stanowi niejako kontynuację niedawnego wywiadu z Time Magazine, gdzie Musk zaskakująco pozytywnie wypowiadał się na temat wspomnianego środka płatniczego. Jego zdaniem to właśnie ta kryptowaluta ma największy potencjał by stać się w przyszłości pełnoprawnym środkiem płatniczym. Od czasu opublikowania powyższego wpisu na serwisie Twitter, kurs dogecoina poszybował do góry o ponad 30 proc.

Działania Elona Muska od dłuższego czasu ocierają się o mocną krytykę nie tylko ze strony środowiska powiązanego z kryptowalutami. Sprawie manipulowania bitcoinem czy dogecoinem zaczynają przyglądać się również analitycy oraz dziennikarze. Jest bardzo możliwe, że w przyszłości cała sprawa zostanie odpowiednio uregulowana.

Czy chciałbyś uczyć się u Elona Muska? Człowiek Roku założył własną szkołę - czytaj więcej na bryk.pl
 - 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama