Reklama

3-latka połknęła wisiorek w kształcie serca

​Mała dziewczynka połknęła wisiorek w kształcie serca, który utknął w jej przełyku.

Ciekawy przypadek został opisany w "The New England Journal of Medicine" i dotyczy 3-letniej dziewczynki, która trafiła do szpitala po tym, gdy połknęła złoty wisiorek. Badanie RTG jednoznacznie wykazało, że w przełyku dziecka znajduje się "ciało obce w kształcie serca".

W szpitalach na całym świecie odnotowuje się wiele przypadków młodych pacjentów, którzy połknęli przedmiot nie nadający się do spożycia. Ostre przedmioty i baterie wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej, ale inne mogą zostać naturalnie wydalone z organizmu. Operację przeprowadza się także u pacjentów, w organizmie których połknięte przedmioty zalegają dłużej niż 24 godziny.

W przypadku opisywanej 3-latki lekarze nie zdecydowali się na natychmiastową operację. Dziecko poddano obserwacji, ale wisiorek nie został wydalony. Zdecydowano się na nieinwazyjną procedurę usunięcia obiektu.

Zabieg udał się, a dziecko wróciło do domu.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chirurgia | przypadek medyczny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama