Nvidia pokazała autonomiczny samochód

Nvidia to producent znany głównie z komputerowych procesorów graficznych, a ostatnimi czasy także z własnej konsoli. Firma jednak pracuje także nad produktem z zupełnie innej branży - mowa o autonomicznym samochodzie.

Autonomiczne pojazdy to temat bardzo na czasie i najprawdopodobniej przyszłość transportu. Wie o tym Nvidia, która postanowiła sprawdzić się w roli producenta systemu kierującego autonomicznym samochodem. Nie jest to jednak zwykły system, a zupełnie innowacyjna technologia, która być może wyeliminuje większość wad aktualnych rozwiązań. 

AI amerykańskiej firmy jest bowiem nastawiona na uczenie się i naśladowanie nawyków oraz zachowań człowieka. Wystarczy, że program zaobserwuje jak kierowca zachował się w danej sytuacji, aby potem samodzielnie podjąć właściwą decyzję. 

Reklama

Dzięki temu, system będzie mógł dostosować się do każdych warunków, niezależnie od tego, czy zostały one przewidziane w procesie jego tworzenia. Aby nauczyć komputer danego nawyku, wystarczy mu pokazać około dwudziestu przejazdów wykonywanych przez człowieka w danych okolicznościach.

Warto wspomnieć, że Nvidia opiera system sterowania w większości na własnych podzespołach, w tym rdzeniach Tegra, które wykorzystuje do konsol Shield.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NVIDIA | Samochód autonomiczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy