Reklama

Alibaba RX5 – pierwszy chiński smartcar

Alibaba – chiński gigant zajmujący się szeroko pojętym handlem elektronicznym zaprezentował swój pierwszy samochód podłączony do internetu.

RX5 to rodzinny SUV, który ma działać pod kontrolą YunOS - systemu operacyjnego używanego zarówno w smartfonach i tabletach jak i w urządzeniach gospodarstwa domowego marki Alibaba. Każdy z użytkowników RX5 dostanie swój prywatny identyfikator. Dzięki niemu, system od razu rozpozna  preferencje danego kierowcy i automatycznie dopasuje do nich muzykę, klimatyzację oraz często używane trasy podróży.

Poza rozpoznaniem kierowcy, Alibaba ma zaskakiwać zintegrowanym systemem płatności. Alipay umożliwi kierowcy zdalne płacenie za parkingi, paliwo, a nawet za kawę w pobliskim sklepie. Wszystko to nie wychodząc z auta i nie odrywając się nawet na moment od jazdy.

Reklama

Kontrola całym systemem będzie zarządzana za pomocą potężnego ekranu LED (jednego z trzech na wyposażaniu pojazdu) i ma być sterowana głosowo. Warto także wspomnieć o zainstalowanych wewnątrz kamerach, które nie tylko umożliwią nam rejestrację ciekawej podróży, ale także pozwolą na wykonanie selfie w tracie jazdy.

RX5 ma być dostępny już od sierpnia tego roku i kosztować w zależności od wersji wyposażenia od 14000$ do 28000$. Na chwilę obecną nie wiadomo czy auto będzie dostępne w Europie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy