Reklama

Bezprzewodowy Android Auto w każdym aucie?

Połączenie bezprzewodowe pomiędzy samochodem, a aplikacją Android Auto to wciąż rzadko spotykana rzecz. Choć niektóre marki oferują już kierowcom takie rozwiązanie, to jednak większość wciąż musi obejść się smakiem. Na szczęście idzie zmiana.

Wszystko dzięki pomysłowemu deweloperowi Emilowi Borconi-Szdressy. Niedawno rozpoczął on kampanie Indiegogo dotyczącą najnowszego rozwiązania - klucza USB AAW Wirless, który jak sama nazwa wskazuje, umożliwia obsługę aplikacji Android Auto całkowicie bezprzewodowo.

Urządzenie ma działać na podobnej zasadzie co standardowy transmiter. Do działania, klucz będzie wymagał samochodu wyposażonego w system informacyjno-rozrywkowy ze standardową, przewodową obsługą aplikacji Android Auto. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt ilości dostępnych złączy USB w pojeździe.

Reklama

Na obecną chwilę zespół wciąż testuje kompatybilność urządzenia z różnymi markami, modelami oraz rodzajami systemów multimedialnych w samochodach. Docelowo, rozwiązanie ma działać z każdym samochodem wyposażonym w Androida Auto.

Obecnie klucz USB AAW Wirless jest już blisko osiągniecia celu finansowania. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Emila, pierwsze urządzenia będą gotowe do wysyłki już w grudniu tego roku. Cena - 55 dolarów, za sztukę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: android auto | dongle | bezprzewodowy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy