Reklama

Marka Hummer powróci z pojazdem elektrycznym

GMC na swojej stronie internetowej zamieściło zwiastun z którego jasno wynika, że marka Hummer powróci do produkcji samochodów. Fani potężnych spalinowych silników mogą się jednak poczuć zawiedzeni.

Mało kto nie kojarzy potężnych wozów słynnej amerykańskiej marki Hummer. Ta początkowo dostarczała swoje wielozadaniowe pojazdy wyłącznie dla armii, jednak niedługo później postanowiła wkroczyć na rynek konsumencki. Pierwszy egzemplarz cywilnego Hummera opatrzonego symbolem H1 stworzono na specjalne zamówienie Arnolda Schwarzeneggera, a już niedługo później na rynku pojawił się Hummer w wersji SUV. Niestety w 2010 zaprzestano produkcji tych wyjątkowych pojazdów co zasmuciło całkiem spore grono fanów. Aż do teraz.

Niedawno GMC na swojej stronie opublikowało specjalny zwiastun, który jasno wskazuje, że oto słynna amerykańska marka powstaje z kolan. Wszystko wskazuje, że nowy Hummer będzie pojazdem lub ciężarówką z napędem elektrycznym. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej znanych firm ruszyło drogą modnej ekologii, nic dziwnego, że również tak wielki koncern jak GMC nie chcę pozostać w tyle.

Reklama

Z przecieków wiadomo natomiast, że pojazd na dysponować zawrotną mocą 1000 koni mechanicznych i przyspieszać do 100 km/h poniżej 5 sekund. Pełną, oficjalną zapowiedź powinniśmy ujrzeć już w maju tego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy