Reklama

NVIDIA i Mercedes pracują nad systemem samochodowym nowej generacji

Podczas wspólnej konferencji prasowej, NVIDIA i Mercedes Benz ogłosiły, że pracują nad nowym, rewolucyjnym systemem oprogramowania dla pojazdów luksusowych. Rozwiązanie miałoby trafić do wybranych modeli już w 2024 roku.

Jak wynika z informacji zaprezentowanych przez firmę NVIDIA, nowy system ma przewyższać w dużej mierze, rozwiązania znane z samochodów marki Tesla. Oznacza to obsługę autonomii na poziomie 2 oraz 3, a także funkcje automatycznego parkowania na poziomie 4. Dzięki temu pojazd nie tylko będzie mógł samodzielnie jechać, ale też automatycznie zaparkuje bez pomocy ludzkiego kierowcy. Oczywiście człowiek wciąż będzie musiał zasiadać za kierownicą, jednak w standardowych warunkach jego kontrola zostanie ograniczona do minimum.

Oprogramowanie będzie potrafiło się także samodzielnie zaktualizować, a także umożliwi dostęp do wielu dodatkowych aplikacji, funkcji bezpieczeństwa, usług subskrypcyjnych, całkowicie bezprzewodowo. Wszystko na podobnej zasadzie jak odbywa się to w pojazdach Elona Muska.

Reklama

Nowy system powinien zadebiutować już w 2024 roku. Początkowo rozwiązanie trafi do producentów samochodów luksusowych. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama