Reklama

Tesla Model Y zadebiutuje w następnym tygodniu

Elon Musk napisał na swoim Twitterze, że długo wyczekiwana Tesla Model Y będzie miała premierę 14 marca podczas konferencji w LA Design Studio.

Pierwsze informacje dotyczące Modelu Y pojawiły się już w 2015 roku. Samochód miał być prawdziwą rewolucją marki Tesla, począwszy od zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu napędu po ilość dostępnego miejsca. Późniejsze problemy amerykańskiego przedsiębiorstwa przyczyniły się jednak do odłożenia projektu na później, a marka skupiła się na rozwoju innych modeli oraz dostępnych dla nich baterii.

Teraz po ponad 4-latach Model Y powraca za sprawą wpisu wystosowanego przez samego Elona Muska na jego Twitterze. Informuje on, że elektryczny pojazd istnieje i zostanie zaprezentowany już 14 marca, podczas specjalnego pokazu w LA Design Studio.

Reklama

Model Y ma bazować na dotychczas produkowanym modelu 3, ale ma być od niego o 10% większy. Wiadomo, że będzie bardziej zbliżony wyglądem do sedana i ma posiadać standardowo otwierane drzwi. Większy rozmiar ma niestety wpłynąć na mniejszy zasięg nowego modelu (oba pojazdy posiadają tę samą baterię) oraz na wyższą cenę - ta na obecną chwilę powinna wynieść ok 40 tys. dolarów

Jak potwierdza sam Elon Musk, za tydzień nie tylko zobaczymy Model Y w pełnej krasie, ale także poznamy jego pełne dane techniczne, a obecni na miejscu szczęśliwcy będą mieli nawet okazje uczestniczyć w jazdach testowych.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL