Tesla wstrzyma produkcję modeli S i X

Amerykańska marka poinformowała w oficjalnej korespondencji o czasowym wstrzymaniu produkcji na modele S i X. Wszystko jest ze względu na zbyt niskie zainteresowanie na wymienione samochody.

Serwis CNBC poinformował, że otrzymał oficjalną wiadomość e-mail od słynnego producenta elektrycznych samochodów.

We wiadomości Tesla zwraca uwagę, że ze względu na niski całoroczny popyt na dwa flagowe modele - S i X, jest zmuszona wstrzymać ich produkcję między 24 grudnia a 11 stycznia. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest większe zainteresowanie tańszymi modelami elektrycznymi, w tym serią 3 oraz Y. Pracownicy mają otrzymać wynagrodzenie za cały tydzień oraz kilka dni płatnego urlopu.

Wstrzymanie produkcji wspomnianych modeli pokazuje, jak bardzo zmienił się rynek elektrycznych samochodów w ostatnim czasie. Będące do tej pory jednymi z najczęściej wybieranych wersji, teraz stały się samochodami niszowymi, muszącymi ustąpić miejsca mniejszym i tańszym pojazdom.

Reklama

Widzi to także Elon Musk. Jakiś czas temu Tesla poinformowała, że planuje wyprodukowanie taniego samochodu elektrycznego, którego cena nie będzie przekraczała 25 000 dolarów. Biorąc jednak po uwagę, że sam plan jest obecnie w bardzo wczesnym etapie projektu - ciężko powiedzieć, kiedy to się stanie.   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | produkcja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy