Reklama

Lilium prezentuje usprawniony projekt latającej taksówki

Siedmiomiejscowy odrzutowiec Lilium przybliża startup do celu jakim jest stworzenie latającej taksówki. Operacje komercyjne miałyby rozpocząć się od 2024 roku.

Nowy samolot od Lilium miałby przyczynić się do szybszego rozwoju segmentu tak zwanych latających taksówek. Cała konstrukcja posiada 7 miejsc pozwalających zabrać na pokład ograniczoną załogę. Smukły samolot Lilium miałby być w stanie przelecieć około 240 kilometrów przy zachowaniu prędkości na poziomie 280 kilometrów na godzinę. Nowy projekt Lilium ma być w stanie obsługiwać zarówno długie podróże między miastami, jak i krótkie podróże po obszarach miejskich.

W oświadczeniu prasowym dotyczącym swojego nowego projektu, Lilium twierdzi, iż planuje sieć startową na Florydzie z potwierdzeniem budowy 14 małych portów, które posłużą zarówno do startu, jak i lądowania.

Reklama

Komercyjne działanie latających taksówek bazujących na samolotach Lilium miałoby rozpocząć się już od 2024 roku. Całość w tym przypadku będzie napędzana małymi silnikami elektrycznymi, które zostaną zintegrowane z klapami pojazdu.

Konstrukcja ma zapewnić także mały poziom hałasu.  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lilium Jet | latające taksówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama