Reklama

Seks - to lubię!

Fakty i mity na temat męskich możliwości

Duży może więcej i lepiej, łysi są bardziej ognistymi kochankami niż panowie z bujną czupryną, a wraz z upływem lat mężczyźni kochają się dłużej, choć może już nie tak namiętnie, jak wcześniej? Postanowiliśmy sprawdzić, ile w tych obiegowych opiniach jest prawdy!

Nie ma co ukrywać - wielu mężczyzn ma obsesję na punkcie rozmiaru swojego członka. Jak się jednak okazuje - niepotrzebnie. Chociaż prawdą jest, iż tym, którzy mają większe przyrodzenie łatwiej jest zadowolić partnerkę, to jednak sam rozmiar jeszcze o niczym nie świadczy. Liczą się także dobre chęci i umiejętności.

I o ile panowie nie mają większego wpływu na to, jak obdarzyła ich natura - wielkość penisa jest, według naukowców, dziedziczna - to jednak mają spore pole do popisu, jeśli chodzi o tzw. ars amandi, czyli sztukę kochania. Ponoć jej opanowanie sprawa, iż nawet właściciele penisów w rozmiarze "S", mogą wznieść się na wyżyny!

Reklama

Penis rządzi się swoimi prawami

Są jednak tacy, którzy, mimo wszystko, nie mogą pogodzić się z tym, iż nie zostali hojnie uposażeni - im doradzamy: jedzcie musztardę! Co prawda penis osiąga swoją docelową wielkość do 21. roku życia, jednakże - jak dowodzą badania amerykańskich naukowców z Instytutu Zdrowia w North Caroline State University w USA - dwie łyżeczki musztardy dziennie mogą sprawić, iż penis stanie się bardziej okazały. A to wszystko dzięki działaniu homobrassindolidy -  substancji zawartej w gorczycy, głównym składniku musztardy. Czy to prawda, czy mit - można sprawdzić na własnej skórze.

Czas na "łysych ogierów"

Od dawna popularna jest teoria, według której "łysi to fantastyczni kochankowie". Naukowcy twierdzą jednak, że ma ona niewiele wspólnego z prawdą. Owszem, za męskie problemy z łysieniem odpowiada testosteron, hormon, który ma wiele do powiedzenia, jeśli chodzi o płodność i libido, jednakże o tym, czy u panów pojawią się zakola, nie decyduje ilość testosteronu, ale wrażliwość komórek mieszków włosowych na jego działanie. A to determinują już geny. Co oczywiście nie wyklucza tego, iż łysi panowie będą chcieli wynagrodzić sobie brak włosów bujnym życiem seksualnym...

Urok starszych panów

Seksuolodzy twierdzą, iż jeśli chodzi o seks - emerytura nie obowiązuje. Prawdą jest, iż w pewnym wieku młodzieńczy przedwczesny wytrysk jest już tylko wspomnieniem, gdyż poziom testosteronu nieco spada, za to starsi panowie mogą kochać się godzinami. Ich "przyjaciel" jest mniej niecierpliwy - w grę wchodzą więc długa gra wstępna i eksperymenty, na które kiedyś, być może, szkoda było czasu.

Jednym słowem: z wiekiem zmienia się długość stosunku, jego dynamika i szybkość osiągania orgazmu, ale seksem można cieszyć się na każdym etapie życia.

A ponadto...

Najczęściej powtarzanym mitem jest to, iż mężczyźni zawsze mają ochotę na seks i myślą o nim co najmniej co 7 sekund. Akurat! Dobry mecz w telewizji, stres i zmęczenie robią swoje - facetom igraszki wtedy nie w głowie...

Poza tym: orgazm równa się wytrysk? Mit. Fakty są takie, iż męski orgazm może zakończyć się brakiem wytrysku. Co więcej - wytrysk może pojawić się nawet 15 minut po orgazmie. Możliwa jest również trzecia opcja - wytrysk bez orgazmu. Czyli także mogą oszukiwać...

W dodatku faktem jest, że o orgazmie wielokrotnym mężczyzna może tylko pomarzyć. Na kolejny przyjdzie mu poczekać minimum 15 minut, a im jest starszy, tym więcej potrzebuje czasu. Nie ma jednak powodów do zmartwień: jeden pełny stosunek seksualny jest normą dla większości z nas, a u tych, którzy potrafią kontrolować swój wytrysk, długość i siła erekcji pozostają takie same - bez względu na wiek!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy