Reklama

IFA 2015 - urządzenia mobilne

Huawei Mate S z Force Touch na IFA 2015

Huawei Mate S to jeden z najciekawszych smartfonów pokazanych na targach IFA 2015. Chiński gigant postarał się i najnowsze dziecko wypełnił po brzegi nowinkami technologicznymi. Co w nich niezwykłego?

Huawei Mate S to wyjątkowo ładny smartfon. Pod względem konstrukcji przypomina nieco iPhone'a 6, któremu niewątpliwie chciałby dorównać także pod względem marketingowym. Chińczyk został zamknięty w metalowej, zimnej w dotyku obudowie, która wydaje się być trwała i solidna. Smartfon ma 5,5-calowy ekran Super AMOLED pracujący w rozdzielczości Full HD. Wyświetlacz jest szlifowany diamentowym ostrzem na krawędziach, więc z bliska wygląda identycznie jak iPhone 6.

Nowy smartfon Huawei doskonale leży w dłoni, a przy tym jest lekki i bardzo smukły (tylko 7,2 mm grubości). Układ przycisków nie jest rewolucyjny - wszystko jest tu na swoim miejscu, z kilkoma dodatkami. Na tylnej ścianie urządzenia znajdziemy obiektyw aparatu chroniony szafirowym szkiełkiem, dwie diody LED i czytnik linii papilarnych. Ten działa znakomicie, a sam odczyt jest dokonywany błyskawicznie. Wystarczy przyłożyć palec, by odblokować telefon. Wykonywany ruch jest naturalny i nie wymaga od użytkownika podejmowania specjalnych działań.

Reklama

Co ciekawe, czytnik linii papilarnych spełnia także funkcję mikrogładzika. Przesuwając palcem z góry do dołu wysuniemy ekran powiadomień, z kolei operując w kierunkach prawo-lewo możemy przeglądać galerię zdjęć. Huawei zapewnia, że z czasem funkcjonalności mikrogładzika będzie coraz więcej.

To jednak nie koniec technologicznych nowości. W Mate S zamontowano ekran, który nie tylko generuje dobrej jakości obrazy (choć nie jest zbyt jasny, więc korzystanie z jego w słońcu może być problematyczne), ale ma bardzo ciekawą funkcję zwaną Force Touch. Dzięki niej smartfon rozpoznaje siłę nacisku. W praktyce oznacza to, że kładąc na ekranie Mate S jakiś niewielki przedmiot, smartfon może go zważyć (niezbędna do tego jest specjalna aplikacja). Dzięki Force Touch można przybliżać fragmenty zdjęć w wysokiej rozdzielczości, itd. Więcej funkcjonalności już wkrótce.

Niestety, o tym, jak sprawuje się technologia Force Touch nie przekonają się na razie polscy użytkownicy. Huawei poinformował, że funkcja Force Touch pojawi się tylko w modelu z 128 GB wbudowanej pamięci (Luxury Edition). Nie ma w planach wprowadzania go do Polski. Standardowa wersja Mate S (bez Force Touch i z mniejszym dyskiem) pojawi się w sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy