Reklama

Nie będzie Igrzysk Olimpijskich w Rio w jakości Ultra HD?

MKOL - Międzynarodowy Komitet Olimpijski w swoim oświadczeniu przekazał istotną informację, że nie ma planów, aby zrealizować transmisje w jakości 4K z nadchodzących w 2016 Igrzysk Olimpijskich w Rio w Brazylii.

Decyzja nie obejmuje dalszych testów w 8K "Full" UHD, które będą prowadzone w Rio de Janeiro przez publicznego, japońskiego nadawcę NHK. Decyzja nie wróży nic dobrego dla sukcesu w sprzedaży telewizorów UHD - brakuje światowego impulsu dla 4K.

Yiannis Exarchos, prezes Olympic Broadcast Services twierdzi, że podjęto taką decyzję po konsultacjach z głównymi klientami - telewizjami posiadającymi prawa do transmisji z Igrzysk z Rio. Większość z nich to nadawcy publiczni i niewielu z nich - jeśli w ogóle - nie ma żadnych konkretnych planów do przesyłania sygnałów 4K z Rio do własnych stacji.

NHK prowadziła próby transmisji 8K podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, ponawiając je na Zimowych Igrzyskach w Soczi. Te testy będą kontynuowane w Brazylii na potrzeby Japończyków z NHK, ale widzowie na świecie tego nie obejrzą. Być może podczas wystawy IBC 2016 we wrześniu jakaś część nagrań w 8K z Rio zostanie pokazana podczas pokazów SuerVision.

Interesująca była jednak opinia prezes Olympic Broadcast Services dotycząca 4K i 8K: "8K jest znacznie lepsza niż 4K. Naprawdę można zobaczyć ogromną różnicę oglądając 8K w porównaniu do 4K, podczas gdy różnica między HD i 4K jest już znacznie mniejsza".

Reklama


Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: ultra 4k | olimpiada | panasonic

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy