Reklama

Japońska telewizja NHK z transmisją na żywo 8K

Japoński nadawca publiczny NHK przeprowadzi publiczny pokaz technologii 8K (określanej także jako Super Hi-Vision), przedstawiając materiały z 66. Festiwalu Śniegu w Sapporo i Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. Prezentacja będzie odbywać się w stacji nadawczej NHK w Sapporo na japońskiej wyspie Hokkaido w dniach 5-11 lutego 2015 roku.

Festiwal Śniegu w Sapporo jest jednym z największych wydarzeń zimowych w Japonii. Każdego roku imprezę odwiedza ponad 2 mln ludzi z kraju i zagranicy. Jest to wystawa i konkurs rzeźb ze śniegu i lodu odbywające się od 1950 co roku, zwykle w drugim tygodniu lutego.

W 8K będzie można zobaczyć testową transmisję na żywo z 66. Festiwalu Śniegu w Sapporo. W tym celu wykorzystane zostanie nowe urządzenie NHK pracujące w technologii bezprzewodowej. Będzie to debiut tego urządzenia przed wieloma transmisjami, jakie są planowane na 2016 rok. Transmisja na żywo 8K będzie pokazywana na 85-calowym ekranie. Wstęp wolny. Ponadto na drugim ekranie o przekątnej 135 cale będzie można oglądać materiały z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 i inne materiały 8K z archiwum NHK. Wstęp wolny, 150 miejsc siedzących bez rezerwacji.

Reklama

Super Hi-Vision jest rozwijany przez NHK od 1995 roku. Format 8K ma 7680 na 4320 pikseli, czyli dwukrotnie większą rozdzielczość niż 4K (3840 na 2160).

Janusz Sulisz


Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: ultra 4k | Telewizja 8K | sapporo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy