Reklama

Pierwszy na świecie telewizor SLED

Marka Realme zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor SLED 4K. Choć technologia wciąż nie jest jeszcze w pełni gotowa, już teraz stanowi ciekawą alternatywę dla wyświetlaczy QLED.

Technologia SLED wyróżnia się odmiennym podejściem do podświetlenia ekranu. Standardowo urządzenia LCD wykorzystują białe światło, które następnie przepuszczane przez filtry RGB w celu utworzenia klasycznej trójki kolorów. Telewizory QLED wykorzystują w tym celu diody, które świecą na niebiesko, a tytułowe kropki kwantowe umieszczone w filtrach, emitują światło w różnych kolorach.

Technologia SLED wykorzystuje natomiast czerwone, zielone i niebieskie diody LED, a także kontroluje ilość światła przechodzącego przez każdy piksel. Celem rozwiązania nie jest uzyskanie dowolnego czerwonego, zielonego i niebieskiego światła, ale stworzenie optymalnej długości fali dla każdego koloru. Pomaga to renderować szersze spektrum kolorów i poprawia ogólną jakość obrazu.

Reklama

Realme uważa, że ​jest to dużo lepsze podejście do problemu niż QLED. Pierwszym telewizorem wyposażonym w tę technologie ma być 55-calowy model, który zadebiutuje na rynku indyjskim. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama