Reklama

Test LG UF770 - smukły telewizor 4K

Testujemy najnowszy telewizor LG z rodziny UF770. Ma to być w założeniu dobry telewizor Ultra HD za rozsądną cenę. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy.

Mieliśmy szansę przetestować 55-calowy model z rodziny UF 770. Telewizor prezentuje się naprawdę nieźle. Podczas jego projektowania zastosowano rozwiązanie polegające na umieszczeniu metalowej ramki nad oraz pod ekranem. Ten dodatek, wraz z dobrym wykończeniem i przede wszystkim bardzo smukłym ekranem, sprawia że mamy do czynienia z dobrze wyglądającym odbiornikiem. Jego wymiary (z podstawką) to 261 mm na 778 mm  na 1240 mm. Z tyłu znajdziemy 3 porty USB i 3 porty HDMI, a także port SCART.

Co potrafi sam telewizor?

Reklama

Po włączeniu telewizora naszym oczom ukaże się sprzęt (a raczej obraz) "napędzany" przez system WebOs (o nim szerzej w dalszej części) oraz system Tru-Ultra HD, odpowiadający za jakość obrazu (LCD LED). Obsługiwana rozdzielczość to oczywiście Ultra HD (3840 na 2160 pikseli), a indeks odświeżania ekranu wynosi 1400 Hz. Szybko okazuje się, że te standardowe rozwiązania można przekuć na naprawdę dobrą jakość obrazu. Podczas testów  LG UF770 oglądaliśmy materiały w jakości Full HD (płyta Blu-ray), materiały zapisane w rozdzielczości 4K (pendrive) oraz przeglądaliśmy zdjęcia. Nie obyło się bez podłączenia konsoli nowej generacji Xbox One. Nie mamy zarzutów do jakości wyświetlania jakiejkolwiek z treści wideo służących do przeprowadzenia testów. Na pochwałę zasługują 20-watowe głośniki - oferują całkiem niezłą jakość dźwięku.

Smart TV - WebOs

Nowa wersja webOs 2.0 pojawiła się w zeszłym roku, ale od premiery webOs przeszedł aktualizację. Jego nowszą wersję wzbogacono o szereg aktualizacji i rozwiązań dostosowanych do potrzeb widzów. Pojawiła się zupełnie nowa zakładka "Moje kanały". W pasku głównym można  ustawić kolejność najczęściej wybieranych programów, narzędzi i aplikacji. Wyraźnie skrócił się czas oczekiwania na uruchomienie nowej aplikacji. Interfejs użytkownika jest całkiem intuicyjny, a wachlarz dostępnych aplikacji nie budzi naszym zdaniem zastrzeżeń. Więcej informacji o WebOs można znaleźć w tym materiale.

Telewizor ma także kilka "oczywistych", czyli powszechnie dostępnych w telewizorach LG nowości, jak na przykład DLNA (przewodowa lub bezprzewodowa wymiany danych), tunery umożliwiające odbiór cyfrowej telewizji naziemnej, a także - w zależności od dostawcy treści cyfrowych - telewizji satelitarnej oraz kablowej bez konieczności używania dodatkowych urządzeń (w tym materiałów 4K, dzięki kodekom HEVC). Funkcja SmartShare pozwala na dostęp do wszystkich treści, dzięki czemu telewizor staje się centrum multimedialnej rozrywki. Umożliwia natychmiastowe odtwarzanie multimediów ze smartfona.

Test LG UF770  - podsumowanie testu

Niektórzy mogliby zapytać: dlaczego ten test jest taki krótki? Już odpowiadamy - nie ma się co rozpisywać. Konkluzja jest prosta, jeśli szukamy dobrego telewizora UHD za rozsądną cenę (testowany 55-calowy model to wydatek trochę powyżej 5 tys. zł), to trafiliście pod dobry adres. Na rynku znajdziecie rozmiary od 40 do 79" - zatem wszystko zależnie od potrzeb.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama