Reklama

Testy Ultra HDTV w DVB-T2 w Czechach

Publiczni nadawcy w Czechach (České Radiokomunikace i Česká televize) rozpoczęli testy telewizji ultrawysokiej rozdzielczości Ultra HDTV w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Są to pierwsze tego typu testy w Europie Środkowo-Wschodniej. Nadawanie testowe uruchomiono 13 maja 2014 roku z nadajnika Praga-miasto (Žižkov).

Przypomnijmy, że technologia Ultra HD zapewnia cztery razy większą rozdzielczość w porównaniu z Full HD. Testowe nadawanie Ultra HDTV jest prowadzone z nadajnika Praga-miasto (Žižkov) na kanale 50. Obejmuje nadawany w pętli materiał o czasie trwania 1 min 17 s. Celem tych testów jest sprawdzenie szczególnych wymagań nowej generacji telewizji 4K dla całego łańcucha transmisyjnego.

Obecnie testowana jest rozdzielczość 4K z kodowaniem MPEG-4. Na drugą połowę 2014 roku planowane są testy kodeka HEVC, który pozwoli na znaczną oszczędność pasma w multipleksie DVB-T2. Testy zostaną zakończone prawdopodobnie do końca listopada 2014 roku.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy